Archive for Květen, 2012

Radostný Den dětí

Pondělí, 28 května, 2012

 

V sobotu dne 26. května 2012 proběhl  Den dětí, na kterém spolupracovalo spolu s občanským sdružením Pěstounské rodiny kraje Vysočina i Zemědělská akademie v Humpolci a Školní statek v Humpolci. Za finanční podporu patří poděkování panu Petru Moravcovi a paní Marcele Langhammerové, která na sebe převzala i mnoho organizačních úkolů.

Krásný slunečný den přilákal ke společným aktivitám 20 dospělých s jejich 34 dětmi. Zábava byla velmi pestrá, děti se mohly v průběhu dne nejen povozit na koních, ale mohly jít i na malý výlet s ochočenou lamou jménem Šotek. Děti zpívaly a hrály na hudební nástroje a soutěžily v různých sportovních disciplinách. Namalovaly i spoustu krásných obrázků na téma „ Co bude naše rodina dělat o prázdninách“, které byly vyhodnoceny drobnými věcnými cenami.

Prožitek z nádherného sobotního dne, Dne dětí, umocnil společně uvařený oběd a závěrečné grilování klobásek.

 

Výlet za krásami Velkého Dářka

Sobota, 5 května, 2012

Výlet za krásami Velkého Dářka

Sobota 5. května 2012 byla dnem setkání náhradních rodin z  o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina, které setkání organizovalo ve spolupráci se dvěma kluby ANR ČR – MK Bystřice nad Pernštejnem a MK Pelhřimov. Nádherné slunečné počasí přálo dětem ke hrám, skotačení na trampolíně, jízdě na čtyřkolce i střelbě ze vzduchovek, rodičům pak k odpočinku a relaxaci. Vycházka za krásami Velkého Dářka se opravdu velmi vydařila. Pohled na čistou hladinu obrovské vodní plochy, zpěv ptáků, hřejivé sluníčko, svěží vánek od vody a spokojené děti – co více si pro sobotní den přát. Snad jen zmrzlinu. A i na tu nakonec došlo, čímž děkujeme panu Moravcovi za poskytnuté finanční prostředky, za jejichž část jsme koupili dětem toto studené občerstvení.

Po návratu k Trávníčkům na zahradu jejich rodinného domu se děti opět rozprchly za zábavou, kterou jim rodiče připravili. Čas oběda a vůně opečených klobásek, buřtíků a sladkých dortíků a buchet je však spolehlivě dokázala přilákat od her a sportu ke stolům.

Sobota jako stvořená pro přátelské popovídání, byť mnozí z nás jeli až 100 km, nikdo toho nelitoval. Manželům Trávníčkovým patří obrovský dík za to, že se s takovou bravurou, pohodou a samozřejmostí ujali 21 dětí i s jejich rodiči a poskytli jim celodenní zázemí – děkujeme.