Dohody o výkonu PP a PPPD

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina jsou pověřenou organizací pro výkon sociálně právní ochrany dětí. Jsou jednou z organizací na Vysočině, která má povoleno uzavírat s pečujícími osobami Dohody o výkonu pěstounské péče a pěstounské péče na přechodnou dobu.

Vedoucím klíčovým pracovníkem organizace je

Bc. Monika Dietrichová, která je sama již 28 let pěstounkou, vychovala 4 děti vlastní a 10 přijatých. Přijaté děti přebírali spolu s manželem nejen z různých typů ústavních zařízení, ale i od biologické matky či z ukončené pěstounské péče. Do rodiny přijímali děti různého etnika, zdravé, i mentálně handicapované, ale i sourozenecké skupiny, přijímali děti různého stáří – od miminka až po teenagery. Mají zkušenosti s předáváním dítěte zpět do biologické rodiny. Paní Bc. Monika Dietrichová je od roku 2007 jednatelkou organizace a vede poradnu pro zájemce o náhradní rodinnou péči, kromě toho  pomáhá již stávajícím pěstounům s různými problémy, se kterými se potýkají při péči o svěřené děti. Paní Bc. Dietrichová má  akreditované osvědčení pro lektorování vzdělávacích kurzů pro náhradní rodiče a spolu s manželem pořádají besedy o NRP pro děti na základních školách. Oba se několik let výrazně podíleli na založení a vedení Asociace náhradních rodin ČR, v současnosti je organizace, kterou vedou členem Asociace Dítě a Rodina.

Bc. Aleš Dietrich je nejen ředitelem, ale i klíčovým pracovníkem naší organizace. Jeho specializací jsou rodiny s problémovými chlapci v předpubertálním či pubertálním období, ale umí poradit i dalším rodinám. Děti si dokáže získat svým nadhledem a humorem a při sportovních aktivitách.

Kdo jiný by Vám měl rozumět, kdo jiný by Vás měl pochopit než ten, kdo tím vším také sám prošel?

Chcete-li získat bližší informace – pište na email: pestounskerodiny@seznam.cz nebo volejte ne telefon 739 014 224.

Recenze naší práce:
           ze dne 22. 11. 2016, 20:05:26

Milá Moniko a Aleši,
přeji krásný dobrý večer. Musím Vám napsat, že jsme s manželem opravdu rádi, že Vás máme za doprovodku a Alenku za klíčovou pracovnici. Když tak poslouchám přechodkáře, co vše je u doprovodek možné, tak Vám musíme opravdu sklonit poklonu, protože se máme s Vámi moc fajn. Jste naši parťáci, což je v této práci velice důležité. Je to asi také tím, že jste sami mnoho let pěstouni a znáte tuto problematiku, ale hlavně je to tím, že jednáte srdíčkem a ne jen hlavou. Ještě jednou moc děkujeme, že jste si nás vzali pod svá křídla.
Mějte se krásně.
B. a M.

Chcete-li, abychom se stali vaší doprovázející organizací, napište nám nebo zavolejte, pomůžeme vám celým procesem projít. Uzavřít dohodu o výkonu pěstounské péče nebo pěstounské péče na přechodnou dobu s námi může každý, kdo o to projeví zájem. Působíme po celé České republice. Uzavřít dohodu není nic složitého, ale má to své náležitosti jako každý právní akt. Každý pěstoun si může k doprovázení zvolit jakoukoliv pověřenou osobu, tedy i naši organizaci.

Doprovázení rodin děláme srdcem. Naše heslo je: „Pěstounské rodiny Kraje Vysočina je organizace, která dobře rozumí potřebám náhradních rodin“.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >