Dohody o výkonu PP a PPPD

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina jsou pověřenou organizací pro výkon sociálně právní ochrany dětí. Jsou jednou z organizací na Vysočině, která má povoleno uzavírat s pečujícími osobami Dohody o výkonu pěstounské péče a pěstounské péče na přechodnou dobu.

Vedoucím klíčovým pracovníkem organizace je

Mgr. Monika Dietrichová, která je sama již 30 let pěstounkou, vychovala 4 děti vlastní a 13 přijatých. Přijaté děti přebírali spolu s manželem nejen z různých typů ústavních zařízení, ale i od biologické matky či z ukončené pěstounské péče. Do rodiny přijímali děti různého etnika, zdravé, i mentálně handicapované, ale i sourozenecké skupiny, přijímali děti různého stáří – od miminka až po teenagery. Mají zkušenosti s předáváním dítěte zpět do biologické rodiny. Paní Mgr. Monika Dietrichová je již od roku 2007 jednatelkou organizace a v roce 2015 se po změně zákona o občanských sdruženích stala zakladatelem nové formy organizace. Kromě výše zmíněných aktivit vede i poradnu pro zájemce o náhradní rodinnou péči a pomáhá již stávajícím pěstounům s různými problémy, se kterými se potýkají při péči o svěřené děti. Paní Mgr. Dietrichová má  akreditované osvědčení pro lektorování vzdělávacích kurzů pro náhradní rodiče a spolu s manželem pořádají besedy o NRP pro děti na základních školách. Oba se několik let výrazně podíleli na založení a vedení Asociace náhradních rodin ČR, v současnosti je organizace, kterou vedou, členem Asociace Dítě a Rodina. Vystudovala druhý stupeň vysoké školy v oboru sociální práce. Je osobou pověřenou k výkonu sociálně právní ochrany dětí.

Mgr. Aleš Dietrich je nejen ředitelem, ale i klíčovým pracovníkem organizace. Jeho specializací jsou rodiny s problémovými chlapci v předpubertálním či pubertálním období, ale umí poradit i dalším rodinám. Děti si dokáže získat svým nadhledem a humorem a při sportovních aktivitách. Je akreditovaným lyžařským i vodáckým instruktorem, je akreditovaným lektorem náhradního rodičovství, a je osobou pověřenou k sociálně právní ochraně dětí. Vystudoval spolu s manželkou druhý stupeň vysoké školy v oboru sociální práce a v minulosti studiem na Karlově Univerzitě získal i pedagogickou kvalifikaci.

Kdo jiný by Vám měl rozumět, kdo jiný by Vás měl pochopit než ten, kdo tím vším také sám prošel?

Chcete-li získat bližší informace – pište na email: pestounskerodiny@seznam.cz nebo volejte ne telefon 739 014 224.

Recenze naší práce:
           ze dne 22. 11. 2016, 20:05:26

Milá Moniko a Aleši,
přeji krásný dobrý večer. Musím Vám napsat, že jsme s manželem opravdu rádi, že Vás máme za doprovodku a Alenku za klíčovou pracovnici. Když tak poslouchám přechodkáře, co vše je u doprovodek možné, tak Vám musíme opravdu sklonit poklonu, protože se máme s Vámi moc fajn. Jste naši parťáci, což je v této práci velice důležité. Je to asi také tím, že jste sami mnoho let pěstouni a znáte tuto problematiku, ale hlavně je to tím, že jednáte srdíčkem a ne jen hlavou. Ještě jednou moc děkujeme, že jste si nás vzali pod svá křídla.
Mějte se krásně.
B. a M.

Chcete-li, abychom se stali vaší doprovázející organizací, napište nám nebo zavolejte, pomůžeme vám celým procesem projít. Uzavřít dohodu o výkonu pěstounské péče nebo pěstounské péče na přechodnou dobu s námi může každý, kdo o to projeví zájem. Působíme po celé České republice. Uzavřít dohodu není nic složitého, ale má to své náležitosti jako každý právní akt. Každý pěstoun si může k doprovázení zvolit jakoukoliv pověřenou osobu, tedy i naši organizaci.

Doprovázení rodin děláme srdcem. Naše heslo je: „Pěstounské rodiny Kraje Vysočina je organizace, která  rozumí potřebám náhradních rodin“.

Aktuální kapacita pro uzavírání dohod je 45 dohod pro výkon PP a PPPD. Kapacita je k dnešnímu dni 19. 01. 2024 naplněna až po okraj, proto další dohody nemůžeme se zájemci uzavírat. Pokud byste do budoucna měli zájem stát se našimi klienty, je možno nechat se zapsat do tzv. pořadníku. Až se s námi nějaká rodina rozloučí třeba proto, že jí zletí poslední svěřené dítě, můžeme Vás přijmout.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >