Začaly nábory pěstounů? Proč je nás na Vysočině tak žalostně málo?

Zde naleznete celé znění reakce, najdete tam i odkaz na internetový článek o „nepovedené Novele“

https://www.nadacnifondjt.cz/reakce-na-clanek-pestounu-je-malo-zacaly-nabory-t13.html

Pokud se zeptáte většiny pěstounů, myslím že vám odpoví jinak než je v článku uvedeno. Všichni víme, že Novela má nedostatky, ale my jsme za ni rádi a to z toho důvodu, že se alespoň něco v systému náhradní rodinné péče pohnulo. Škoda, že ze zákona vypadlo to nejdůležitější, že každé dítě má právo vyrůstat v rodině – nejlépe ve vlastní, když to nejde jinak tak alespoň v náhradní. Teprve až potom má přijít na řadu ústavní péče. Nikdo, nám náhradním rodičům, kteří máme doma děti, jež prošly ústavy, nevymluví, že je to nepoškozuje – MY TYTO DĚTI TOTIŽ MÁME DOMA a denně vídíme, jak moc jim chyběla milující náruč.

Většina pěstounů je PRO novelu. Ano, musí se ještě vyladit, ale co je v životě dokonalé hned v počátku? Nyní je v ruce alespoň něco a může se s tím dále pracovat a vylepšovat to. Náhradní rodiny konečně dostaly od státu nějakou hmatatelnou podporu, konečně máme alespoň nějaké služby, po kterých jsme tak dlouho volali a které nám tolik chyběly. Já za sebe říkám novele ANO, jsem ráda, že jsi přišla na svět a že mi pomůžeš v mém mnohdy nelehkém úkolu – postavit do života nikým nechtěné děti.

I proto vidíme smysluplnost v pěstounské péči na přechodnou dobu.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/214411010100415/obsah/320584-vyvoj-deti-v-nahradni-peci

 

a zde ještě jeden článek, který napsal pan Někdo, kdo o PP neví zhola nic

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Michal-Babak-2004/clanek/Drabkovi-profesionalni-pestouni-si-berou-ve-velkem-postizene-deti-vynasi-to-29898

a tento článek z Vysočiny ? to je do nebe volající a urážející všechny pěstouny!  Kladu si otázku, kdopak to těm dětem v DD takto říká a proč, že mají o nás, pěstounech, takovéto informace?

http://regiony.impuls.cz/vysocina/mnoho-deti-z-detskych-domovu-nechce-do-pestounske-pece-pe14-e37v-fgib.html

Tady si zase kladu otázku: Je pěstounství lepší byznys než politika? Je lepší být politikem než pěstounem? Asi ano, když se podíváme na to, jak je to finančně ohodnocené. Ještě že většina pěstounů to dělá srdcem a ne pro peníze. Kdyby to totiž někdo dělal pro peníze, tak by si snadno spočítal, že to je velmi prodělečný podnik…..

http://www.novinky.cz/domaci/331291-politiky-drazdi-pestounstvi-muze-to-pry-byt-dobry-byznys.html

 

Jak snadno média veřejnosti podsunou co chtějí:

možná se takový případ i stal, ale věřím, že se takovýto člověk nedostal dál než k první sociální pracovnici, která ho vyprovodila ze dveří. Nevěřím, že by prošel sítem psychologických testů a přípravy na pěstounskou péči. Z titulku článku však čtenář nabyde dojmu, že je toto běžná praxe a normálně se to děje:

http://echo24.cz/a/wUjnY/kritika-reformy-sedesatileti-muzi-zadaji-o-patnactilete-divky

 

 

 

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >