Vysílání do éteru z Hitrádia Vysočina

V úterý dne 30.prosince 2008 jste si mohli na frekvenci 94.3 naladit vysílání Hitrádia Vysočina a slyšet tak „naše“ děti přímo z éteru. Pozvání do studia a do živého vysílání dostalo naše sdružení od moderátora tohoto rádia pana Milana Řezníčka. Pozvánky pak byly rozeslány holkám a klukům ve věku od 13 do 15 let ze šesti pěstounských rodin.

Děti byly natěšené a zvědavé. Ve čtyři hodiny jsme všichni vešli do vysílacího studia a rozmístili se kolem moderátorského pultu s mikrofony, sluchátky, počítači a mixážním pultem. Milan Řezníček si získal srdce nás všech svým úžasným lidským přístupem, ale i svým profesionálním výkladem, co všechno už v dnešní době počítače umí a jak dokáží usnadnit lidem ve studiu práci. Dozvěděli jsme se, nejen to jak se mixují písničky, jak se vyplňují mezery mezi jednotlivými písničkami, ale mohli jsme vše i názorně vidět a slyšet.  Bohužel jsme byli i svědky mimořádného zpravodajství, kdy bylo nutno přerušit písničky a ohlásit tragickou nehodu jež se stala na silnicích Vysočiny a na nutnost zvýšené opatrnosti v místě nehody, řidičům pak byly v rámci tohoto vstupu nabídnuty i objízdné trasy. Víte například, že takový moderátor musí velmi dobře umět psát na klávesnici počítače a že musí umět rychle a bezchybně číst ?  Že musí ovládat spisovnou češtinu, že angličtina je pro něj druhým skoro rodným jazykem ? Že nesmí být zmatkář a že musí umět improvizovat ? Počítač je dobrým pomocníkem člověka, ale co když technika selže ? A čím chtěl být Milan, když chodil ještě do základní školy ? No, moderátorem nechtěl být. Chtěl pracovat s dětmi, chtěl být učitelem, ale nakonec vystudoval ekonomickou školu, ze které nyní, při své práci, mnoho vědomostí a praktických dovedností využije.

Nicméně blížila se chvíle našeho přímého vstupu do éteru a bylo třeba obsadit židličky z druhé strany moderátorského pultu. Nejodvážnějšími byla  Anička a Kristýna spolu s Michalem. Milan, našim odvážným, nastínil okruh otázek, které jim úderem půl páté položí. A pak skončila písnička, rozsvítila se červená tabulka s nápisem, že od teď je všechno slyšet všude, kde je naladěná tato stanice a Milan Řezníček spolu s námi vstoupil do obývacích pokojů posluchačů. Otázky se týkaly nadcházejícího silvestra a toho, jak ho právě naše děti budou prožívat. Ptal se jich mají-li nějaké přání, které by chtěly, aby se jim v příštím roce splnilo a jak prožívají tyto  vánoční prázdniny. Anička i Krystýnka se shodly v tom, že prázdniny bez sněhu nejsou tak pěkné, jak by mohly být, kdyby se dalo lyžovat a koulovat. Puzzle, počítače a televize pak zahání jejich nudu. Tak mi přišlo, že je to trošku škoda, nezdá se Vám ?

V pět hodin pak přišel Milana vystřídat jeho kolega a Milan nám posléze ukázal i další prostory Hitrádia. Nejvíce děti obdivovaly místnost plnou CD s písničkami a místnost, kde se připravují noví moderátoři, kde se učí mixovat písničky, dělat „živé“ vstupy a kde si pak spolu s kolegy říkají, co je potřeba dělat jinak či co je potřeba změnit, aby jejich hlas byl pro nás posluchače příjemný a milý. Dozvěděli jsme se kolik lidí se podílí na chodu rádia a kdo má co na starosti.

A teď jedna kontrolní otázka i pro Vás, kteří čtete tento článek. Na moderátorském pultu mezi mikrofóny je umístěné červené tlačítko s názvem KAŠEL, věděl by někdo z Vás k čemu slouží a proč tam je? Soutěžit mohou všechny děti, které nebyly ve studiu a které nejsou z rodiny, jež se účastnila úterního vysílání. Správnou odpověď pak mohou zaslat na alesdietrich zavináč seznam.cz. První tři, kteří odpoví tuto otázku správně, mohou počítat s tím, že jim v lednu přijde poštou drobná výhra.

A aby se děti, které byly ve studiu necítily ošizené, mám i pro ně jednu otázku. Naladily jste si Hitrádio Vysočinu druhý den, na Silvestra ?  A slyšely jste Milana Řezníčka, jak nám posluchačům prozradil, kolik novoročních předsevzetí si letos dal? Chcete-li i Vy něco vyhrát, napište mi na stejnou emailovou adresu za prvé :  Kolik si Milan napsal novoročních předsevzetí ? a za druhé : Prozradil nám nějaké z nich ? Napiš mi, co chce Milan v tom nadcházejícím roce 2009 dokázat . První tři odměním také drobným dárečkem. Nezapomeň napsat celé své jméno, z jaké jsi rodiny a svou adresu.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >