Výlet Za Hamroněm

Naším cílem byla vycházka do jednoho z nejhezčích míst Vysočiny a prohlídka betonových obřích soch od Michala Olšiaka, což je docela rarita. Sochy jsou rozestaveny v krásné přírodě v blízkosti Žďáru nad Sázavou.

V sobotu 21.5.2011 jsme se sešli u obří  sochy koně, přímo v Hamrech nad Sázavou.  Po té jsme se vydali lesními pěšinami kolem, ještě v těchto místech, malé říčky Sázavy. Poseděli jsme na dětském hřišti obklopeni nádherně vzrostlými stromy. Blízký brod vyzkoušely mnohé děti bosky a Martin na své jednokolce. Cesta lesem nás dovedla k další soše s názvem Mamut. Obří hlava s ohromnými kly svedla všechny děti a tatínky (i jednu maminku) k tomu, aby si vyzkoušeli, jestli na ní vylezou. Udělali jsme z toho nakonec jednu ze soutěží,  která byla odměněna malou dobrůtkou. Z lesa donesly děti hromady šišek, kterými se pak do Mamuta strefovaly, což se jim velmi líbilo. Kdo byl dobrým pozorovatelem přírody, objevil ohromné mraveniště, které mnohé děti viděly úplně poprvé takto naživo.Z povzdálí jsme zkoukli další přírodní úkaz a to rozštípenou skálu.

Po té jsme se vrátili pro auta a poodjeli k další obří soše, tentokrát s názvem Hamroň.

Na programu našeho výletu byla i  návštěva cukrárny a děti se velmi celou cestu těšily na dobrou zmrzlinu a zákusek. Dospěláci uvítali posezení v klidu u dobré kávy. po celou dobu výletu probíhalo mnoho hezkých rozhovorů mezi rodiči a děti získávaly nejen nové kamarády, ale obnovovaly i svá stará přátelství. Tentokrát se s námi na výlet vypravila i babička Zdeňka, která má v péči svá dvě vnoučata. Na otázku, proč se rozhodla s námi jet na výlet, odpověděla, že je už dlouho se svými starostmi sama, a tak se rozhodla, že najde někoho, kdo jí dokáže pochopit, porozumět a s kým může sdílet vše kolem náhradního rodičovství. Tato vitální babička, která by dokázala svou fyzičkou strčit mnohé z nás, mladších, do kapsy, byla na výletě ohromně spokojená.

Posledním místem, které jsme navštívili byl kostel na Zelené hoře, který je zajímavý tím, že je postavený do tvaru hvězdy. Výlet byl skoro u konce, když se začaly oblohou honit mraky a přišel déšť a bouřka. Parkoviště však bylo nedaleko, proto deštík nikomu navadil a auta se pomalu rozjela k domovu. Spokojené děti, spokojení rodiče to bylo cílem tohoto dne a to se myslím splnilo.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >