Výlet parníkem do ZOO

Krásné sobotní ráno 14.června 2008 se na parníku sešly dvě rodiny se svými 10 dětmi a těšily se na plavbu do nově zrekonstruované zoologické zahrady. Plavba byla klidná, počasí slunečné, ale ne horké. Děti si dosyta užily všech zdymadel a přistávání u zoologické zahrady bylo pro některé trošku překvapením a zklamáním, protože: “ To přeci bylo hrozně málo.“
Vstupem do zoologické zahrady začala dětem jen samá zábava, protože zrovna probíhal v zahradě Den dětí a všude na děti číhaly atrakce a soutěže. Všichni dospělí konstatovali, že zahrada dostala po povodních nový a moderní kabát. Na každém kroku bylo vidět, že zahrada je hlavně věnována dětem, dětské koutky, kiosky, posezení to vše moderní, příjemné, lákající k odpočinku.
Samozřejmě, že se všem nejvíce líbili zebry – jak malá Ivetka s oblibou říká: Koníček v pyžamu. Pavilóny hadů a pavouků nenadchly snad jen maminku Majku, jinak zklidily velký obdiv. Alenku zase pro změnu velmi zklamalo to, že výběh koně Przewalského byl totálně prázdný, koně poslali na dlouhodobou rekreaci ( výběh je totiž v rekonstrukci ).
Lanovka byla už doma slíbená a náš táta přemluven k vytažení peněženky a k zaplacení lístků. Možná, že Vám někdy prozradím naše rodinné tajemství,které se váže právě k této lanovce a pro naši rodinu je to nostalgická úsměvná vzpomínka.
Abychom vyzkoušeli funkčnost rozhlasů, připravenost personálu zahrady a abychom všem návštěvníkům dali vědět, že Nová Cerekev přijela do Prahy, nechali jsme ztratit tatínka. Rozhlas ho pak vyvolával než ho Andrejka našla a přivedla k ostatním dětem. Ten tedy dostal za vyučenou, copak se může táta ztrácet svým malým dětem ?
Výlet však ještě neskončil, táta se dětem chtěl zavděčit,a tak je na usmířenou protáhl pěšky Stromovkou, kde nasedli do starodávné tramvaje a nechali se odvézt k Národnímu divadlu, kde už všichni notně ucabrtaní vyhlíželi auto. Cesta zpátky domů probíhala v tónu pochrupávání těch menších i malých. Táta měl zase smůlu !

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >