Vodácký výcvik na řece Otavě 2013

V pondělí 8.července 2013 se do vodáckého tábořiště v Horažďovicích sjelo 23 dětí a teenagerů spolu se čtyřmi dospělými vedoucími a 2 pomocnými vodáckými instruktory. Sečteno a podtrženo 27 lidí, což je historicky největší počet  námi pořádaných vodáckých soustředění od roku 2006.

Organizace celého soustředění byla již od samého počátku jasná. Aleš, vedoucí vodáckého soutředění každé ráno zavelel k nasednutí do lodí a ke splouvání různých úseků námi velmi oblíbené řeky Otavy. Všechny děti a to bez vyjímky, ať už to byly zkušení vodáci nebo teprve začátečníci každé ráno nasedaly do kanoí držíc pádlo v ruce, vestu připevněnou na těle a s úsměvem na tváři vyráželi vstříc novým dobrodružstvím. Všichni bez vyjímky se vraceli plni dojmů, se spoustou nových informací a spoustou nově zvládnutých prvků jak ovládat loď na divoké vodě, v peřejích i na jezech. Každý den bylo nádherné počasí jako stvořené pro dovádění ve vodě, takže mnoho hezkých míst děti zkusily i plavmo.

Kuchyně se ujala Monika spolu s Karlem, kteří oba svorně krmili všechny hladové krky samými dobrůtkami. Po bramborových knedlících se zelím a cibulkou se jen zaprášilo a to se hnětalo a ručně válelo nějakých 38 šišek knedlíků….

Večer jsme si zpívali u ohně, povídali si různé histroky a vtipy nebo jen tak klábosili pod oblohou plnou hvězd. Prostě paráda týden.

A poslední konstatování na závěr…..kdo s námi nejel rozhodně prohloupil, neboť jsme si užili všeho nadmíru a byli jsme dobrá parta. Děti byly úžasné, šikovné a dokonce i poslušné.

Takže nám nezbývá nic jiného než vyčkat zase do dalších prázdnin a pak se společně vydat za dalšími vodáckými zážitky.

Zde naleznete videa

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >