Vodácké soustředění Otava 2016/ 1. a 2.

Letošní rok je zcela vyjímečný v tom, že se na vodácké soustředění přihlásilo takové kvantum dětí, že bylo nutno jednak posílit tým vyškolených vodáckých instruktorů a jednak naplánovat tři turnusy. První turnus vodáckého soustředění se konal (spolu s druhým) na řece Otavě. Další proběhne v polovině srpna na řece Vltavě (poprvé zkusíme splout naši národní řeku – ne pro její obtížnost, ale pro její obrovskou návštěvnost). Opětovně jsme využili služeb a pohostinství rodinného kempu se jménem Rosenauerův mlýn – děkujeme majitelům, že mají s námi a našimi dětmi obrovskou trpělivost, vždy nás rádi vidí a ještě nám udělají speciální cenu za pronájem místa v kempu – díky.

První turnus proběhl od 4. do 9.7.2016. Počasí bylo naprosto vyjímečné – slunečno po celý týden takže se děti koupaly a dováděly na jezech. Avšak je pravda, že vody bylo méně a na sjezd horního úseku Otavy se mohlo zapomenout.

Poděkování patří všem instruktorům, ale všem kteří zabezpečovali technické zázemí, vařili, nakupovali a starali se o pohodlí všech účastníků. Včetně toho, že ošetřovali drobné oděrky, které děti občas při dovádění utržily.

Některým dětem v sobotu 9.7. pobyt končil, jiným 10.7 začínal. Aleš jedny odvezl a jiné zase přivezl, přičemž Monika v tábořišti hlídala ty, co měly zaplacené turnusy oba dva.

Druhý turnus začal slunečnou nedělí 10.7. V pondělí i v úterý jsme se ještě ohřáli, ale úterní noc prověřila kvalitu všech stanů a ti, kteří neměli dobře uložené věci hned věděli, kolik vody při úterní noční bouřce napršelo (i Monika měla smůlu – i ona měla místo kufru větší rybník :-). Je pravdou, že už dlouho chtěla koupit nový a kvalitnější stan – tak se ho tedy konečně dočkala aspoň teď – Aleš doznal svou chybu, obětoval nějaký ten peníz a na třetí turnus už pojedou s novým lepším stanem 🙂

Další parta dětí, stejní instruktoři, noví vedoucí a nové kuchařské posily. Kdo sám nezkusil nemůže vědět, jak obtížné je v polních podmínkách nakrmit hladovou smečku dvaceti dětí a když prší půlku týdne je to ještě horší.

Úterní noc prověřila a kdo měl mokré prádlo měl smůlu, když prší a prší, nic nikde venku neusušíte. Na koupání to už moc nebylo, ale voda se přesto jela. Každý den ráno nasedala parta dětí s instruktory do lodí a vyjížděla v pláštěnkách na vodu. Jednu velkou výhodu to má a to tu, že je všude najednou vody dost. Po dlouhé době jsme vyvezli lodě až nahoru a sjížděli horní úsek Otavy, který běžně nemá dostatek vody. Voda byla studená, ale taky poměrně rychlá. Pár cvaknutí nebylo zrovna příjemných a pádlo, které uplavalo taky moc ne, ale i to patří k vodáckým zážitkům – kdo nic nedělá, ten také nic nezkazí a když se někdo válí u televize nemůže pak dostat od nás placku s textem: Konečně je ze mne vodák! Otava 2016

Děkujeme všem rodičům i prarodičům, kteří nám bez obav svěřují své děti. Jsme rádi za vaši projevenou důvěru a věříme, že vaše děti jsou s námi šťastné a spokojené a že z nich dokážeme udělat ty pravé vodáky a ne voraře, které je tak často na našich řekách vidět. Je potěšující slyšet obdivné hlasy na jezech, kdy lidé stojící kolem chválí naše děti, jak dobře dokáží ovládat lodě a kajaky.

I příští rok se na vaše děti budeme těšit. Pokud nám zdraví vydrží, plánujeme pro vás uspořádat i rodinnou vodu do zahraničí. Měli byste o to zájem? Pokud ano, ozvěte se nám – pestounskerodiny@seznam.cz. Podle počtu účastníků a podle jejich zkušeností zvolíme řeku a její náročnost.

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >