Účast na parlamentním semináři

V pondělí 10. října 2016 jsme se zúčastnili parlamentního semináře v poslanecké sněmovně, který byl  pořádaný pod záštitou ministryně práce a sociální věcí, paní Mgr. Michaely Marksové-Tominové a poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Bc. Zuzany Kailové, členky Výboru pro sociální politiku na téma

NÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE OČIMA ODBORNÍKŮ, ANEB ROZBÍJÍME MÝTY O PĚSTOUNSTVÍ

Na programu byly zajímavé příspěvky, mluvili významní hosté i lékaři, psychiatr i neonatoložka, pěstouni dlouhodobí i na přechodnou dobu, pracovnice OSPODu.

Všechny přednášky byly velmi zajímavé a poučné, z každé, kdo chtěl, mohl si odnést zajímavé postřehy a informace. Na konci byla poměrně živá diskuze a zazněl bouřlivý potlesk.

Motto naší organizace : „Každé dítě potřebuje rodinu“ nebylo vyvráceno, ba právě naopak z mnoha úst odborníků jsme znova a znova slyšeli – dítě musí vyrůstat v rodině, musí mít tu svou náruč, aby mohlo vyrůst ve spokojeného a šťastného člověka.

Proč „odborníci“ a zástupci České pedatrické společnosti toto nechtějí pochopit? Proč tak vehementně brání dětské domovy a dětská centra (dřívější kojenecké ústavy), proč nechápou, že dítě ke svému životu nepotřebuje krásné hračky a barevné zdi, ale že daleko důležitější je pro něj jeden milující člověk, který se na něj dívá, hladí ho, promlouvá k němu a vstává ve dne v noci, když pláče a je nespokojené? Proč nechápou, že mnohem důležitější je mít mámu a tátu, když už ne vlastní tak aspoň náhradní a vědět, že oni jsou tu jen a jen pro mne, že jen lidé, moji lidé, mi dávají pocit jistoty, přijetí, lásky a důvěry?

pozvanka-a-program-na-parlamentni-seminar-10-10-16

http://www.mpsv.cz/files/clanky/28124/Prezentace_P._Pothe_Vyznam_emocniho_vztahu.pdf

http://www.mpsv.cz/files/clanky/28124/Prezentace_E._Hrbackova_OSPOD.pdf

http://www.mpsv.cz/files/clanky/28124/TZ_-_Odbornici_v_parlamentu_vyvraceli_myty_o_pestounech..pdf

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >