Týdenní splouvání Vltavy

Vltava je naší tzv. národní řekou a my se jí záměrně mnoho let vyhýbali. Zatím nikdy, s vyjímkou jednodenní sportovní aktivity, jsme ji s našimi dětmi nejeli. Důvodem je velká frekventovanost nebo-li mnoho lidí na jednom místě, plné kempy, dokonce nevídané fronty na to, abyste mohli splout jez.

Letos jsme udělali vyjímku a řekli si: Zkusíme to a uvidíme.1

20160811_101834Splutí Vltavy se zúčastnilo 17 přihlášených lidí, z čehož dvě osoby byli „suchozemci“ tzv. týlové zabezpečení – dvě hlavy a čtyři ruce musely zabezpečit dovoz dětí a aut, nakupovat, vařit, mýt nádobí, komunikovat s dětmi i dospělými, ošetřovat bolavá a zraněná místa, věšet a sušit prádlo. Na vodu se denně chystalo 15 lidí. A chystali se, i když pršelo nebo svítilo slunce. A že letos nám více dní spíše propršelo …..

10

Kemp jsme si zvolili a vybrali už předem a ve volbě jsme se nemýlili. Navštívili jsme jich pár dní před samotným odjezdem na vodu několik, ale tento na nás dýchl příjemnou atmosférou tak jsme to riskli a v něm rozbili svou základnu. David, majitel Kempu, byl ochotného srdce a velmi nás potěšil svým lidským přístupem – dal nám kempovné za „super cenu“ – Davide – děkujeme ti ještě jednou (viz poděkování sponzorům). Musíme uznat, že i další tým lidí, kteří se spolu s Davidem o kemp starají dělají svou práci rádi – je to z toho poznat – několikrát denně umyté záchody, stále k dispozici toaletní papír a tekuté mýdlo,  zářivě čisté sprchy, vyleštěná zrcadla, každý den  vynášené koše, výborná obsluha bufetu. Zavírací doba přiměřená tomu, aby se „vodáci – pijani“ mohli dostatečně opít před další plavbou a přitom, aby se „vodáci, kteří milují řeku jako takovou“ mohli dostatečně vyspat.9

7A jak obstála naše parta dětí? Mnohé s námi nikdy nebyly, mnohé ani nikdy nedržely pádlo v ruce – nicméně  všechny děti byly moc šikovné a na konci bravurně sjížděly všechny jezy a peřeje, které se nám v říčním korytu postavily do cesty.

A ještě jedno prvenství tato parta zdolala – ještě nikdy žádná parta dětí nesjela za první den 28 km !!! To byl přímo neuvěřitelný výkon !!

2

Potěšilo nás poděkování náhradních rodičů za to, jak jsme se o jejich děti postarali a že jsme je něco naučili z vodáckých dovedností a dvojnásobně nás potěšila zpráva, že se dětem voda s námi líbila a že rozhodně příští rok chtějí jet znova. Někteří zvažují, že s námi v zimě vyjedou i na hory (pozor, tam je omezený počet míst, proto přihlašujte své děti už nyní)3

Poděkování patří mamince Ivetě, která nám nezištně ve svém volném čase pomohla v kuchyni a stala se tak právoplatnou skvělou členkou našeho dospěláckého týmu. Nikole za její 8mírnou a empatickou povahu a vodácké znalosti a dovednosti. Járovi a Lucce za jejich obětavost, že i přestože sami byli v roli účastníků kurzu, ujali se naučit mladší děti něčemu ze svých nabytých vodáckých dovedností. Jsme rádi, že nám starší děti pomáhají s těmi mladšími a nezkušenými a že z těch malých nám rosta dobrá parta nových vodáků.

6

20160809_165033 20160809_10103520160810_14131620160811_111559_7

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >