Stanování v Pikárci

Od pátku do neděle od 28.7 do 31.7.2011 jsme byly přizváni ke společnému stanování náhradních rodin v Pikárci. Stanování bylo společnou aktivitou dvou klubů náhradních rodin ANR ČR a to konkrétně klubu z Bystřice nad Pernštejnem a klubu z Pelhřimova, ale zúčastnili se ho i členové našeho sdružení. Sešlo se tam 10 rodin s 31 dětmi. Bystřičtí náhradní rodiče se letos postarali o vše potřebné, za což jim patří obrovský dík.

Počasí nám z počátku přílo a bylo slunečné, o víkendu se sice trochu zatáhlo a poprchávalo, ale dětem ani nám rodičům to nevadilo. Chodili jsme společně na procházky do lesa a sbírali houby a maliny, děti skákaly na trampolíně nebo hrály ping pong a střílely ze vzduchovky. Mrholení nikoho neodradilo od her a drobných činností a dobrá nálada nás po celou dobu pobytu neopustila. Tatínkové našim klukům zpříjemnili pobyt i jízdou na čtyřkolkách a maminky zase holčičkám výtvarnou dílnou, kde si mohly vyrobit korálkové ozdůbky.

Večerní posezení u táboráku a pečení buřtů bylo příjemnou relaxací po celém dni nabytém činnostmi. Mezi náhradními rodiči bylo dobře i lidem s vlastními biologickými dětmi, kteří s námi sympatizují.

Stanování je vždycky, pro nás náhradní rodiče, povzbudím se do dalších dní, týdnů a měsíců, vždycky si zde vyměníme názory na výchovu dětí . Náhradní rodičovství je náročná služba dětem i státu a málo kdo chápe problémy, které náhradní rodiče musí s přijatými dětmi dennodenně řešit, proto se tak rádi mezi sebou schází a sdílí své radosti a starosti.

Naše pozvání najdete jednak na webových stránkách klubů náhradních rodin a jednak i celorepublikové organizace Asociace náhradních rodin ČR www.anrcr.cz . Asociace náhradních rodin i naše vysočanské sdružení pořádají různé aktivity pro celé rodiny nebo jen pro děti a teenagery, můžete se k nim i k nám kdykoliv připojit.

Neváhejte a příští rok pojeďte s námi i Vy.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >