Stanování náhradních rodin v Moravči 2010

Ve čvrtek 29.7.2010 se opět, již tradičně, sjely náhradní rodiny z různých koutů Vysočiny, do Moravče u Pelhřimova, aby na pronajaté louce vytvořili malý stanový tábor.

Dětem jsme postavili oblíbenou trampolínu, která ani chviličku nezahálela. Děti chodily do lesa a trhaly borůvky, kterých bylo letos opravdu hodně. Měly poznávací soutěž a šly na noční hru za pokladem. Učily se šplhat po stromech, barvily si táborová trička v rámci výtvarné dílny.

Letošní program nám obohatila canisterapie, která za námi přijela až do tábora, v podobě Lenky s Dagem. Hodně jsme děkovali za pěkné počasí, protože nejlépe se se psem běhá přeci po louce, to musíte uznat i Vy.

Tábor byl letos opět plný dětí, které mnohdy nešlo ani spočítat, jak byly v neustáleém pohybu. 15 dospělých rodičů přivezlo stanovat 23 dětí různého věku. Dalších 7 dospělých mladých lidí nás přišlo do tábora navštívit a potěšit se s námi. Mnozí jsou odrostlými dětmi z náhradních rodin, mnozí jsou jejich kamarády, kteří sledují život přijatých dětí v náhradních rodinách. Tomu se říká, osvěta náhradního rodičovství a my všichni jsme za taková to přátelství rádi, neboť si tím vychováváme potencionální další náhradní rodiče pro nikým nechtěné děti.

Letošní stanování v Moravči bylo finančně podepřeno z několika stran, poděkování proto stejnou měrou náleží manželům Moravcovým, firmě Toi Toi sanitární systémy  a  Nadačnímu fondu Albert spolu s Nadací táta a máma. Výtvarnou dílnu jsme zorganizovali z prostředků získaných z veřejné sbírky.

Odjezd ze stanování byl zase trošku smutný, mnozí z nás se uvidí zase až za rok. Objevily se i slzičky lítosti, když se začala skládat kuchyň a trampolína, těm maličkým se to těžko vysvětluje, že tátové a mámy musí zase zpět do práce.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >