Sportovní víkend v Moravči – srpen 2014

Do Moravče za sportovními zážitky se sjela jedna desítka dětí z několika náhradních rodin. Odpoledne v horkém pátku jsme se rozhodli pobýt na přírodním koupališti přímo v Moravči. Otevřený tobogán, skákací prkno a skluzavka byly jen pro nás – nikde ani noha, klídek, pohodička – co lepšího si přát?

Na koupaliště  nás přišla navštívit jedna budoucí pěstounská rodinka – maminka s tátou si zrovna přivezli na návštěvu z DD tři holčičky (sestřičky), které si chtějí vzít do trvalé pěstounské péče. Přijali pozvání i na další den, kdy jsme naplánovali výlet do nedalekého města Tábora. Navštívili jsme muzeum a vyhlášené táborské podzemní chodby. Na oběd jsme si zajeli do Tesca, kde si každý zvolil jídlo podle svého výběru a chuti – to byla mňamka. při cestě domů nám padl zrak na hrad Kámen, kde se zrovna konaly šermířské souboje, byla zde ukázka práce s biči a lasem. Pro děti byl k dispozici skákací hrad, ochutnali jsme jak dobrou mají zmrzlinku a vyjeli zkusit na in line bruslích místní letištní plochu.

Domů jsme přijeli se soumrakem, kdy slunce ještě docela hřálo, proto se děti vypravily opět vyzkoušet tobogán a vodu v koupališti. Než se na roštu upekli klobásky, zahráli jsme si badbington a líný tenis a pak notně znavení si sedli k pěknému filmu s názvem Osm statečných. Sama jsem film viděla už několikrát, ale stejně se nikdy neubráním slzičkám (ale nebyla jsem sama, kdo potřeboval kapesníček).

Krásné slunečné ráno a děti hned po snídani opět naskákaly do vody. Dobrým obědem jsme pak zakončili naše společné sportovní aktivity. Nastal úklid a odjezd do Pelhřimova, kam si rodiče pro své děti přijížděli. Na tvářích dětí byla radost a spokojenost, potěšující bylo vidět některá nově vzniklá přátelství.

 

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >