Splutí Dunajce – srpen 2013

Dunajec je krásná rychleji tekoucí řeka v Polsku, která má několik přítoků a jež protéká nádherným přírodním parkem – Pieninami. Na Dunajci jsme byli již několikrát, nicméně nás stále a stále láká svou čistotou a pro Čecha i snadnou dostupností. Zázemí nám opět poskytl soukromý kemp ve městečku Knurow. Teplá sprcha, splachovací záchod a hlavně čistota a zázemí pěkné přízemní budovy s lavicemi a stoly – to nás sem vždy přitáhne. A cena? Naprosto přiměřená tomu, že jsem tu úplně sami.

Letos nás jelo opravdu málo, ale nám to nevadilo, zase byl čas na mnoho jiných věcí a prožitků, které se nedají dělat ve velké partě. Letos se vodácké dovolené účastnili tři rodiny, celkem 9 lidí.

Jeden den jsme věnovali i pěšímu výletu k nedaleké horské bystřině, k říčce Bielce. Bohužel neměla letos dostatek vody k tomu, abychom si ji spluli, ale krásná příroda a nádherné kameny kolem říčky nás zase všechny potěšily. Moje sbírka kamenů se doma opět o nějaký ten nádherný bílý a kulatý kámen rozrostla.

Pieniny – nádherná přírodní rezervace. Z jedné strany řeky horské štíty Polska a z druhé horské štíty Slovenska. V kaňonu uprostřed mraky lidí, taková malá dálnice z vorů plně naložených turisty – zde se jim říká PLTĚ. Trochu je to pro nás otravné, stále se jim vyhýbat a hlavně jim nepřekážet, nechat se i fotografovat, na druhou stranu to je polský a slovenský kolorit, který k tomuto území, k této části řeky patří.

V pátek se loučíme z Polskem a jeho krásnou přírodou a odjíždíme spokojení a plní sportovních zážitků domů, kde nás čekají další pracovní povinnosti.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >