První jarní setkání sportovního klubu

V sobotu 18. dubna 2009 se v Pelhřimově setkaly dvě rodiny, Synkovi a Dietrichovi, se svými 11 ti dětmi, kterým Aleš s Monikou předávali své vodácké zkušenosti. Začali jsme v 10.00 hodin promítáním videozáběrů z českých i zahraničních řek. Vodáci na plátně nám předvedli nejen skvělou jízdu ve slalomových brankách, v peřejích švýcarských řek či při sjíždění vodopádů, ale ujistili jsme maminku Synkovou, že toto s jejich dětmi opravdu nebudeme nikdy sjíždět. No, ale co kdyby…….  Někteří vodáci na záběrech nám chtěli ukázat své dovednosti, ale bohužel se to mnohým z nich moc nepovedlo, cvaknutích jsme viděli mnoho.

Na interaktivní tabuli pak Aleš přítomným dětem namaloval řeku, proudnici, jezy, kameny, padlé stromy, vracáky a povídal jim,  jak je potřeba loď řekou vést, jak ji zastavit, jak se vyhnout překážce, jak se ve vracáku necvaknout, jak přejet řeku z jedné strany na druhou tak, aby se člověk- vodák moc nenadřel a aby se necvaknul. Aleš ukázal základní záběry pádlem, vysvětlil, jak bezpečně zdolat různé jezy, jak například správně vylít vodu z lodi ( věřte, že i na to existuje správný grif ). Společně se svou ženou s dětmi mluvili o bezpečnosti při sjíždění řek, jezů, peřejí,…….vodopádů.

Některé děti si samy zkusily záběry pádlem tak, aby byly opravdu účinné. Diskutovali jsme společně o dalších připravovaných akcích a to nejen sportovního klubu, ale celého našeho sdružení.

V rámci této akce jsme pomohli studentce Jitce s její bakalářskou prací a vyplnili si pár testů, které si pro nás připravila.

kraj-vysocina

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >