Výchovné prostředky – jaké můžeme volit, aby našemu dítěti neublížily?

Krásné sobotní ráno  a do Nové Cerekve přijíždí 3 rodinné jednotky – jedna z Třebíčska, jedna z Pacovska a jedna z Ledečska. Začali jsme v deset hodin a do pěti odpoledne jsme měli pořád o čem mluvit.

Nejprve jsme se vzájemně představili a pohovořili o dětech, které máme doma. Sdíleli jsme situace, které nám život s přijatými dětmi přináší a problémy, které musíme zvládat, a byť jsou složité, musíme si s nimi poradit. Rozebrali jsme co je to vlastně výchova je a co je jejím cílem, k čemu výchovné prostředky mají sloužit, jaké ve svých rodinách používáme a mají-li na naše děti kýžený účinek.

Dobrý oběd v nedaleké restauraci dal trochu odpočinku hlídací tetě, která měla na starosti naše děti.

Podle zpětných reakcí všech účastníků je zřejmé, že téma bylo vybráno dobře, pro rodiče bylo zajímavé se sdílet mezi sebou navzájem a že si ze semináře odnesli užitečné informace. Potěšující  bylo vidět a slyšet, že nikdo z účastníků tak říkajíc „nehází flintu do žita“ a všichni, byť je to mnohdy vyčerpávající „boj“ chtějí a budou pokračovat ve výchově jim svěřených dětí dál.

A názor jedné z maminek – pěstounek: „Děti jsem si vzala z dětského domova proto, abych jim do života něco dala. Kdybych to při těžkostech ve výchově vzdala, nejen, že bych si sama sebe nemohla vážit, ale jim bych pak vůbec ničím neprospěla. Jsem ráda, že na jejich výchovu jsme dva“.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >