Podzimní výlet Vysočinou

Podzimní výlet Vysočinou

V sobotu 1.10.2016 se sešli čtyři rodiny nebo jen jejich zástupci a společně jsme spolu absolvovali výlet na přehradu Trnávku (nebo li Želiv), která se v tento den plánovaně vypouštěla. Přehradní nádrž leží na řece Trnavě, která se nachází mezi Želivem a Červenou Řečicí v okrese Pelhřimov v kraji Vysočina. Hráz vodního díla má 200 metrů. Díky takto dopředu hlášenému vypouštění přebytečné vody z nádrže se v umělém slalomovém kanále pod ní konalo volné splouvání kajaků, singl kanoí a raftů. Délka slalomového kanálu přesahuje 500 m a celkové převýšení činí 9 m. Tato dráha patří mezi nejobtížnější ve střední Evropě.

Počasí přálo všem, kdo přijeli jezdit „divokou vodu“ nebo se jen podívat. A věřte, bylo se na co koukat. Společný oběd na ohni pak završil dobrou pohodu. Ve 14.30 hodin hrázný pomalu uzavíral stavidlo a voda z kanálu mizela až úplně vyschla, pak nezbylo než se rozloučit a jet domů. Na pěkně prožitý den budeme jistě dlouho v dobrém vzpomínat.

Výlet se konal ve spolupráci s Asociací náhradních rodin ČR – MK Pelhřimov.

Rádi bychom navštívili i další pěkná místa naší republiky, myslíte, že je u vás ve vašem okolí něco zajímavého, co by stálo za to dětem ukázat a co by je bavilo? Napište nám, rádi přijedeme a zorganizujeme spolu s vámi výlet pro další rodiny. Své náměty pište na pestounskerodiny@seznam.cz nebo volejte na 739 014 224.

V zimě můžete s námi poslat vaše děti v termínu od 20.2 do 26.2.2017 na lyžařské a snowboardové soustředění (nebo jen bobové, pokud nechcete kupovat lyže). O jarních prázdninách jedeme do Orlických hor, viz https://www.pestvys.cz/lyzarske-soustredeni-2017/

trnavka-2016-1trnavka2 trnavka-3

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >