Podzimní setkání sportovního klubu při práci

V sobotu 31.října 2009 se náš sportovní klub společně sešel  při práci na dvoře u Dietrichových v Nové Cerekvi. Je pravdou, že nás mnoho nebylo, ale práce se udělalo hodně moc i tak. Podpořit nás přijel z Třebíče Karel se synem Jakubem, a tak veškerá práce nezbyla jenom na nás. Karle a Jakube, děkujeme Vám za Váš čas, za Vaší ochotu a za příjemné popovídání a povzbuzení k další práci nejen pro sdružení, ale i v rodině.

Chlapi se nejprve vrhli na opravu plastových lodí, což byla fakt práce náročná, neboť museli vymyslet technologii, jak vůbec a hlavně čím plast zatavit. Povedlo se, chlapi jsou prostě koumáci a šikulkové. Karel s Alešem se věnovali i vozíku na lodě, který sice není majetkem sdružení, ale utrpěl častým používáním takové rozsáhlé škody, že bylo potřeba zaměřit se i na něj. Laminátové lodě jsme se nakonec rozhodli opravit až na jaře za teplejšího počasí, neboť tato práce potřebuje lepší klimatické podmínky, prostě potřebuje teplo a to v sobotu tedy vážně nebylo.

Akce byla  částečně finančně pokryta díky příspěvku z Fondu Vysočiny, i tak jsme se však museli i my, řádní členové, finančně na této akci, byť byla veskrze pracovní, podílet  Oběd byl připraven na grilu, kteréh s s vervou sobě vlastní ujal Leszek a klobásky pod jeho péčí jen růžověly a červenaly.

Čaj a káva zahřály a něco sladkého nás povzbudilo k další práci.

Když skončila oprava lodí a vozíku, zbyl čas i na malou podzimní vycházku do nedaleké třešňovky. Při takovýchto akcích poznáte kamarády. Nenechají Vás nikdy ve štychu, vždycky se snaží pomoci a Karel s Jakubem jsou toho živým důkazem. Karel mnoho let pracoval ve „výchovňáku“, proto s ním rádi konzultujeme výchovné problémy některých našich dětí. Nedávno mne překvapila jedna maminka, která říkala, že jsme oba s Alešem takový vzorný rodiče, kteří nemají s dětmi žádné problémy. Vážení, zdání klame, nejsme tak úžasní a máme problémy, ale snažíme se je řešit a rozhodně nepodléhat ani skepsi ani negativismu a to je asi ten důvod, proč si lidé myslí, že nemáme žádné problémy. Můžeme Vás všechny ujistit, že jsme úplně obyčejní lidé, manželé a rodiče jako Vy všichni. Karel je nám svědkem.  Viď, Kájo ??

Po předchozí domluvě u nás oba chlapi zůstali ze soboty na neděli spát, proto chtěli využít společný čas ještě k nějaké další práci, a tak dlouho do pozdních večerních hodin a ještě i celé sobotní dopoledne věnovali svařovaní a broušení stojanů pod tři poslední pokladny na veřejnou sbírku. Pokud totiž veřejná sbírka má mít nějaký smysl, musí být pokladniček více než jedna či dvě. Pokud budeme mít dost pokladniček, bude  záležet na koordinátorech, jak se o ně budou starat, ale to je už zase věc jiná. Veřejná sbírka ve prospěch sdružení, to jsou penízky na činnost celého sdružení, které nemusíme nutně dávat ze svých vlastních rodinných, často velmi našponovaných, rozpočtů. Tak díky chlapi, že jste to zase posunuli o kus dál a když už jsem na to tady zavedla řeč, tak děkuji i všem koordinátorům, kteří se semnou dobrovolně podílejí na práci kolem veřejné sbírky.

kraj-vysocina

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >