Maškarní bál

V pátek 27. listopadu 2009 se v Bystřici nad Pernštejnem otevřely dveře tělocvičny, kterou nám zapůjčila tělovýchovná jednota Orel. Na setkání náhradních rodin se pilně připravovalo občerstvení, stoly, židle, hudba, psaly se pozvánky, ve všech přihlášených rodinách se chystaly masky malé, velké, ale i ty nejmenší a největší.

Přihlášeno bylo původně 24 rodin, ale díky chřipkové nákaze nakonec  dorazilo rodin jen 21. I to však bylo požehnaně lidí. Dospěláků nás bylo celkem 49  a dětiček jsme s sebou přivezli z blízka i z daleka 61.

Maškarní bál zajišťoval Krajský úřad kraje Vysočina ve spolupráci s o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina a s místním klubem ANR ČR.  V úvodu jsme mezi sebou přivítali  starostu města Bystřice nad Pernštejnem pana Ing. Karla Pačisku,  radního kraje Vysočina pro sociální oblast pana Mgr. et Bc. Petra Krčála a vedoucího oddělení sociálních služeb KÚ kraje Vysočina, pana Mgr. Jiřího Bínu spolu s jeho manželkou. Nechyběla dobrá duše tohoto setkání náhradních rodin, která toto všechno měla organizačně tak říkajíc “ na triku “ paní Milada Bárková. Z představitelů  o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina byli přítomni oba Dietrichovi, Aleš s Monikou.

Děti i mnozí dospělí byli překvapeni úvodním slovem dvou klaunů, kteří překvapili i samotnou paní Bárkovou … a možná i sebe sami. Rej masek s následným vyhlášením vítězů byl tou stěžejní osou celého dění.

Vítězové kategorie  s názvem nejmenší maska získala : 1.místo  Sabinka Ž. s maskou kašpárka, 2.místo získalo Sluníčko sedmitečné slečny Ley S. a 3.místo obsadila Jiřinka se svýmm Žlutým motýlkem, kašpárek Dominik byl obdarován věcným dárkem za 4.místo.

Kategorie s názvem Princezny: 1.místo získala Michalka J. se svou Hvězdičkovou princeznou, 2.místo si odnesla jednak  Večernice Evička a jednak Jaruška jako Fialová princezna,  3.místo Anetka jako Růžová princezna, o 4.místo se musely podělit Sněhurka Mirečka a Kačenka jako Princezna s vějířem, 5.místo dostala malá Eliska Růžová princezna.

Další kategorii jsme museli nazvat “ havěť všelijaká “ neb jsme opravdu nebyli schopni tyto masky někam jinam přiřadit, no posuďte sami: 1.místo obdržela Helenka, která přišla v masce Mochomůrečky, Honzík B. jako Čertík byl obdarován za 2.místo, Tomášek byl se svým 3.místem spokojen a jeho maska Černokněžníka byla hodně dobrá, malý Michal obsadil jako Indián 4.místo, 5. místo získala Natálka jako Pipi dlouhá punčocha

, Deniska se nám líbila v masce dívčího kovboje (6.místo), malý Míša nás pobavil svými maličkými montérkami, to byl určitě maličký dělníktátův pomocník – získal 7. místo, poslední jsme udělili 8.místo Bořku Staviteli malému Adámkovi.

Maškarní bál se hemžil mraky masek zvířátek, proto byly uděleny ceny za  Zvířecí masky “ .  1. místo se muselo rozdělit mezi  Geparda Vojtu a kočičku Sandru, Martin M. získal 2.místo za masku Kocoura, 3.místo obsadil malý Mikuláš za nádherného ušatého Zajíčka Ušáčka

, 4. místo obdržely opět dvě masky a to Gepardice Júlinka a myška Ivetka H.

Na parketu však vířily i další masky a těm jsme dali název  “ Pracovní masky„.  1.místo bylo uděleno zdravotní sestřičce Kristýně a dětské lékařce Janě, 2. místo získal kovboj Kuba P.,  Superman Žanetka se podělila o 3.místo  se Spydermanem Tomáškem H. , 4. místo bylo uděleno šaškovi Pepíkovi spolu s Rytířem Patrikem H.

Překvapili i masky dospěláků a to dva nejmenovaní šašci a Ferda Mravenec. Jestli nás navštívil Pat nebo to byl Mat, to se mi nepodařilo zjistit, ale rozhodně byl úžasný, zrovna jako čarodejnice paní Milady. Škoda, že dospěláci si už neumí tolik hrát jako ty naše malé děti, byla by to větší sranda….. tak snad příště.

Nesmím zapomenout na pěkné vystoupení sedmičlenné taneční skupiny Barbecrew ze Žďáru nad Sázavou, kde se nám představili i dva chlapci z jedné naší náhradní rodiny. A poděkování patří i našemu Láďovi za ozvučení celého pátečního podvečera.

Za dobrůtky a malé pozornosti, které  si naše děti odnesly v podobě dárkového balíčku, chceme poděkovat hned několika firmám najednou:

firmě Kamila CHOCHOLATES, s.r.o., jež vyrábí na území našeho kraje, čokoládové speciality

firmě CATUS, s.r.o. jež darovala musli tyčinky a čokoládový a vitamínový nápoj pro naše děti

Pekařtví pana Jaroslava Koudelky z Bystřice nad Pernštejnem, jež daroval upečené čertíky z brioškového těsta

Obrovský dík si zaslouží všechny rodiny z bystřického místního klubu ANR ČR, jež se bezúplatně, ochotně a s nesmírným nasazením ujaly technického zajištění celého maškarního bálu, jmenovitě pak rodině Dědových a  rodině Jeřábkových. Rodině Konečných, patří dík za dobře připravené soutěže pro naše děti.

Omlouváme se, že nakonec nedošlo na předvádění toho, co se děti za ten rok, co jsme se neviděli,  naučily, ale opravdu už se nám to do programu nevešlo, tak snad zase příště.

Která část Vysočiny zoraganizuje příští setkání ?? Víme, pro mnohé  byla Bystřice nad Pernštejnem hodně daleko, ale uvědomte si, jak je náš kraj veliký a že všude žijí náhradní rodiny. Není možné jezdit vždy jen a jen do Jihlavy nebo do Třeště, tam to zase mají daleko právě ty rodiny z bystřicka, proto budeme preferovat to, aby se oblasti každý rok střídaly. Pak hodně záleží i na tom, jak jsou kde rodiny aktivní a jak dokáží krajskému úřadu pomoci při zajištění technického zázemí pro konání jedné z největších akcí pořádané pro náhradní rodiny na Vysočině.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >