Lyžování a snowboarding – Orlické hory 2017

Orlické hory o jarních prázdninách Vysočiny od 20.2. do 26.2.2017 přivítaly 20 dětí se čtyřmi instruktory, s jednou kuchařkou a s pomocnicí. Děti byly na svahu rozděleny jednak na snowborďáky a na lyžaře a jednak na ty co už umí a na ty co nikdy na lyžích nestály. K dispozici byla cvičná loučka, posléze pak sjezdovky různé obtížnosti. Na horu vyvezla děti buď kotva nebo čtyřsedačková lanovka.

Někdo se na hory těšil, někdo se trošku obával. Po týdnu se dalo říct, že všechny děti lyžovaly či snowboardovaly, někdo lépe, někdo hůře, ale všechny se něco naučily.

Ubytovaní jsme byli v tzv. „roubence“. Krásná nízkoenergetická téměř nová stavba, vonící čistotou se čtyřmi pokoji, několika sociálními zařízeními, dvěma krby, společenskými místnostmi a kuchyní. První tři dny mžilo, a tak bundy a kalhoty vč. přeskáčů bylo třeba do rána usušit – krby jely naplno, bylo nádherné teploučko. Kuchyní voněla dobrá jídla, která byla s láskou připravena a vždy všechna snědena. Ať to byl guláš s těstovinami či kuře na smetaně s rýží – vždy všechno zmizelo v žaludcích hladových a vymrzlých dětí.

Pršelo a pršelo, hladiny řek a potoků stoupaly – místní vodárna byla zaplavena a nám nezbylo nic jiného než vařit, mýt nádobí a pít vodu z dovezené cisterny. Komplikace, která nám dobrou náladu nezkazila. Pan domácí vše vyřešil a děti uvítaly, že to nemusely přehánět z hygienou :-).

Večerní program byl různorodý – po vyhodnocení dne, vzal Aleš do ruky kytaru a spolu s Monikou, která hrála na tamburínu rozveselil celou chalupu. Někdy jsme si něco společně zahráli nebo se koukali na hezké filmy např. na film Zlaté ruce či Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo na pohádku Na vlásku.

Týden utekl jak voda v řece a my se ani neotočili a chystali se na odjezd domů za svými rodinami.

Některé děti už dopředu hlásily, že příští rok jedou s námi zase. Zde přihláška pro rok 2018 – termín jarních prázdnin 26.2. – 4.3.2018. Počet míst striktěn limitován počtem sedadel v autech (9+8 a možná ještě 5 navíc) – zde platí, že kdo se přihlásí dříve ten jede.

Přihláška hory 2018

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >