Komunikace s dětmi II.

Vzdělávací kurz s názvem Komunikace s dětmi měl své druhé volné pokračování. Účastníci se sjeli do Pelhřimova v pátek 9.10.2015. Vyškolení lektoři náhradní rodinné péče, pan Radek Štěpánek a Aleš Dietrich se svými manželkami, Hanou a Monikou, hovořili na téma, které jim není neznámé, na téma komunikace s dětmi. Obě rodiny mají velké zkušenosti, jedni z dětmi mentálně a sluchově postiženými, druzí s dětmi malými i velkými i různě handicapovanými.

Celý víkend byl protnut příběhy rodin, teorií a power pointovou prezentací, ale i různými odlehčovacími aktivitami. Dostalo se i na osobní rozhovory. Stěžejní část programu pak spočívala v rozebrání komunikace s dětmi dle jejich věku s ohledem na jejich potřeby a možnosti rodičů i s podpůrnými prvky, které pomáhají komunikaci vylepšit. Součástí kurzu byla i ochutnávka koučinku, což je jedna z možných metod komunikace, fungující zvláště u starších dětí.

Účastníci si velmi pochutnali na dobrých jídlech v pizzerii Ponte di Pietra, svým tělům dali odpočinout v tříhvězdičkovém hotelu Squasch Centrum Výsluní a vzdělávání si užili v krásných a příjemných prostorách pelhřimovské Hodiny H.

V neděli všichni zúčastnění odevzdali vyplněné evalvační dotazníky, které vyjadřovaly jejich naprostou spokojenost s organizací, obsahem kurzu i projevem lektorů. Obdrželi osvědčení o účasti a rozjeli se do svých domovů.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >