Únorové setkání náhradních rodičů v místním klubu v Třebíči

V pondělí dne 9. února 2009 proběhlo jedno z těch pěkných a velmi užitečných setkání náhradních rodičů a jejich dětí. Tentokrát se v Mateřském centru sešlo 5 rodin. Sedm dospělých si povídalo při kávě, čaji a domácím pečivu o radostech a trápeních, které prožívá každá rodina, ať už ta, která vychovává „jen“ své biologické děti nebo ta pěstounská, která se stará o děti své i přijaté. Starosti se nevyhýbají nikomu, to je pravda, ale právě to, že se máte s kým o ně podělit Vám mnohdy moc pomůže. Kdo nejlépe pochopí Váš problém je ten, kdo sám tím prošel či právě prochází. To jsou důvody, proč se pěstouni spolu schází na klubových setkáních a tam spolu mluví, potěšují se, radí si, dodávají si sílu a odvahu.  Někdy však stačí jen a  jen vyslechnout a příště se zeptat, jak jste obstál, jak to dopadlo, jaké jste našel řešení pro svůj problém i to je pomoc.

Pět rodin si sebou přivedlo deset dětí různých věkových kategorií. Pro ty bylo jednoznačně nejlepší místo v herně plné hraček, balónků a kamarádů. I děti potřebují být spolu, hrát si, ale i něco tvořit a při tom si povídat. Další setkání se už plánuje na začátek, ale i konec března. (viz další informace v sekci připravujeme)

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >