Kdo tam tedy vlastně spal ??

Návštěva hradu, strašák pro mnohé z rodičů, zvláště pak těch, co mají malé a neposedné hyperaktivní děti. A když jich mají víc než jedno to bývá velká legrace, zvláště pak pro ty lidi kolem….

Víkendový pobyt našeho sdružení, výlet parníkem a návštěva hradu Bítov, prostě parádně strávený den a víkend. Vstupujeme do hradu spolu s mladou průvodkyní. Říká, že je zvyklá na ledacos, tak uvidíme, jestli ve zdraví přežije naše děti….

Průvodkyně bere do ruky hrnec s pokličkou a pokládá otázku, zda-li víme k čemu dřívějším obyvatelům hradu sloužil. Aleš trochu napovídá a jeho odpověď je přijata jako správná. Ano, byl to nočník,  to dříve hradní páni používali místo záchodu. „Kdo by si chtěl takový to záchod vyzkoušet ? “  Les rukou je nahoře v cuku letu: “ Já, já, já si to chci vyzkoušet“.   No, tak půjdeme raději dál.

“ Tady v té posteli spával buď princ nebo princezna, král nebo královna, hradní pán nebo jeho manželka“, říká mladá slečna průvodkyně. A tu padne další zvídavá otázka: “ Tak to mi tedy řekněte, kdo tam tedy vlastně spal ?  Ženská nebo chlap ? “

V podzemí hradu je výstava strašidel ( některá najdete ve fotogalerii v sekci proběhlo,  akce víkend v Nových Syrovicích– září 2009 ) a co si myslíte, že všechny děti zajímalo nejvíce ? Draci ? Rytíři bez hlavy ? Tak to se mýlíte, nejvíce je zajímala „mořská panna“ . Tu však z pochopitelných důvodů v naší fotogalerii nenajdete, i když ji náš pubertální syn,  několikrát ze všech úhlů vyfotil.

Průvodkyně přežila, ale byla určitě ráda, když viděla naše záda.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >