Hlasy našich dětí v éteru ke Dni dětí

V pondělí 1. června 2009 byly do Hitrádia Vysočina pozvány tři rodiny se svými 8 dětmi, aby se podílely na vysílání této rozhlasové stanice. První červen je Dnem dětí, a tak i samotné studio ožilo dětmi a to nejen těmi našimi. Do studia přijalo pozvání několik dětských moderátorů, kteří úspěšně „odstavili od válu“ zkušeného Milana Řezníčka a podpořit je přijely i děti z DD v Nové Vsi u Chotěboře.

Ty „naše“ děti vstoupily skrze reproduktory do aut či obývacích pokojů svých posluchačů zhruba v 15.40. Otázky byly  sedmiletým Patrikem zodpovězeny, a tak jsme se dozvěděli, že chce být zedníkem až bude dospělým mužem, že bude pomáhat tátovi stavět zdi domů (ještě před vysílám mi šeptal do ucha, že bude policajtem, a tak se na mém obličeji, ale i na obličejích jeho rodičů, zračil viditelný údiv nad jeho odpovědí). Čas asi ukáže, bude-li stavět zdi nebo bude-li stavět auta a dávat jejich řidičům pokuty za to, že nebyli připoutaní (moje úplně čerstvá osobní zkušenost- Pššš, neříkejte to hlavně mému manželovi).

Malá „šestiletá“ Sandra byla natolik odvážná, že si sedla na vysokou židli k pultu s mikrofony a nechala si na hlavu nasadit velká černá sluchátka a napnutě čekala, jakou otázku mladí moderátoři položí jí. Ani ona se nenechala zaskočit a okamžitě bravurně do éteru spustila básničku o králíčkovi. Sklidila za to velký potlesk celého vysílacího studia a doufám, že se básnička líbila i všem posluchačům.

Děti odcházely ze studia, nejen s taštičkami plnými dárků a překvapení, které jim věnovalo k jejich svátku Hitrádio Vysočina prostřednictvím moderátora Milana, který měl na ten den naplánovaného “ bobříka mlčení“, ale odcházely domů se svými rodiči i plné zážitků.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >