Expedice s názvem “ S tebou mě baví svět 2 „

Včera dopoledne 31. ledna 2009 začala zimní expedice, jež dostala název “ S tebou mne baví svět 2 „. Hlavními aktéry výpravy je lyžařský instruktor Aleš a  technické zázemí zajišťující Milan, oba pak ještě v roli řidičů,  zdravotníků, kuchařů, uklízeček, topičů, opravářů a dalšího pomocného personálu, který je nutný k tomu, aby 10 dětí nejen přežilo, ale aby se také dobře najedlo, obléklo a mělo  postaráno, jak o zábavu, tak o krásné zážitky a v neposlední řadě, aby se také něco naučilo.

V sobotu tedy všichni odjeli usměvaví, na pár dní byli i vybavení uvařeným jídlem od naší zlaté babičky, s batohy plnými zimního oblečení, s lyžemi, helmami a dalšími potřebnými věcmi, které se používají na horách, když chcete lyžovat nebo se chcete naučit lyžovat. Aleš ještě navíc vybaven odbornými knihami, aby našim dětem mohl i teoreticky vysvětlit, co po nich na sjezdovce bude chtít, aby dělaly či naopak nedělaly. Do tašky si přibalil i zábavnou literaturu pro klidné večery, kdy budou všichni ležet v postelích nebo sedět kolem stolu nad kouřícím horkým čajem, aby jim mohl číst, aby naše děti tím, že tam nebudou mít televizi, nestrádaly nebo se nenudily.

Čerstvé aktuální zprávy ze sjezdovky :  Dnes 1. února ve 12 hodin se z mobilu ozývá unavený, vyčerpaný hlas jednoho z tatínků : “ Ano lásko, jsem nějaký unavený, víš moc jsem toho v noci nenaspal. No, musel jsem ty naše malé děti stále přikrývat, pak chtěli čůrat, pak zase pít, pak jim byla zima. Jo, kamna nám k ránu vyhasly, hm asi se budeme muset střídat a přikládat celou noc…. „Tomáši !!!!  Tam nejezdi !! Promiň, musím končit a běžet „………..cvak – konec aktuálních zpráv.

Dále Vás budeme informovat, pokud se nám podaří navázat další spojení………….

Je pondělí po obědě, spojení se nám podařilo navázat. V pozadí „skajpu“ se ozývá smích a štěbetání děcek, hlasy našich manželů zní poněkud rozespale. Ve dvě odpoledne ? No, měli jsme přeci polední klid ( v duchu se ptám sama sebe: Kdo měl polední klid ? Všichni, kdo se cítí unavení, že ? ) Co budete ještě dnes dělat ? Ráno jsme byli lyžovat a teď se chystáme jet plavat do Jablonce do bazénu.“ Mami, nezdržuj „, jako bych zaslechla někde v pozadí rozhovoru, a tak raději zavírám počítač.

Za okny je už tma, vítr silně fouká, na horách prý padají laviny. Copak asi dělají na chalupě ve Smržovce ? Pšš, nerušit ! Aleš zrovna dětem čte knížku. To fakt stihnou? A kdy vaří ? „My nevaříme“, hlásí oba tátové shodně. Jak to, že nevaříte a co jíte, vždyť jídlo uvařené od babičky už musíte mít snědené. „Jo holka, to si musíš sebou umět vybrat ty správný lidi, víš?“  ???? , přemýšlím, koho že tam mají – Lešek, Míša, Ivan, Eva, Patrik, Tomáš, malý Patriček, Ivetka a Martin s Bětkou, tak který z nich umí vařit ? No, abych byla upřímná,  ti naši a to včetně Aleše, umí všichni udělat snad jen topinky a míchaná vejce, tak ti to tedy asi nebudou. „Ha, neuhodla si, protože v kuchyni se nejvíce osvědčil Ivan s Bětkou a Evou, je sice fakt, že udělají salám asi na 15ti pánvích, polívky a brambor dva plné kotle, ale zase na druhou stranu netrpíme vůbec hlady. A to je dobře.“

„Dobře to je, ale jestli pak to taky po sobě uklidí?“ “ No, to zrovna ne,“slyším Aleše. “ „A kdo myje ty hory nádobí?“ „Ehm, tak to jsem dneska zrovna dělal já a sám, všichni se vypařili, najednou tu nikdo nebyl „.  Jo, taťko, to já moc dobře znám. Jak jsem ráda, že mi tu doma zbyly jen 4 děti. Užijte si to chlapi se vším všudy, k lyžování na Smržovce patří i to mytí hrnců. Tak teď jsem teprve pochopila, proč Milan sehnal na příští rok tu chalupu v Peci pod Sněžkou ? Tam je to totiž i s jídlem a tudíž se nemusí ani vařit a samozřejmě ani mýt nádobí. Chytří, chlapi !! Jen, aby s Vámi někdo ještě vůbec chtěl někdy  někam jet.

Návrat ohlásili na pátek, tak uvidíme !

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >