Jarní setkání pelhřimovského klubu náhradních rodin

V sobotu 4.dubna 2009 se  v Pelhřimově, v  propůjčených  místnostech  v Domě dětí a mládeže, sešlo několik členů našeho občanského sdružení, aby společně, pod vedením naší dobrovolné lektorky paní Mgr. Nelly Slavíkové, vytvořily kásné dekorace k nadcházejícím svátkům jara.

Koordinátorka pelhřimovského klubu, Monika, oslovila na doporučení svých dětí, paní učitelku z jejich školy, paní Mgr.Nellu Slavíkovou, která má nejen šikovné ruce, ale i nakloněné srdce k nám, rodinám, jež se starají o „zapomenuté“ děti. Paní učitelka přislíbila, že nás naučí, něco uplést z pediggu.  Vyrobili jsme si krásné estetické klícky, do nichž jsme umístili malé ptáčky. Klícku  doma můžeme zavěsit nad stůl nebo na lustr a bude se vyjímat i jako přímá dekorace stolu. Pokud byl někdo tak šikovný, že byl se svou prací hotov dříve než ostatní, mohl si vyrobit  i zvoneček z pediggu na zavěšení do okna například mezi záclony. Ne vždy se musí na velikonoce vyrábět jen výrobky z vyfouklých vajec, na tom se shodli i další pozvaní hosté. K výrobě klícek byla pozvaná i „naše“ účetní, která nás se svou rodinou přijela navštívit a pozvání přijaly i další dvě děti z biologických rodin z Nové Cerekve.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >