Vzniká Asociace náhradních rodin pro ČR

V pátek dne 13. února 2009 proběhlo v Praze setkání náhradních rodičů se záměrem založit asociaci náhradních rodin v České republice. Paní Klára Hesounová, která celou tuto akci iniciovala – maminka vlastních i přijatých dětí a kromě jiného i členka našeho sdružení, nás informovala o potřebnosti asociace, jejích možnostech a případných cílech. Paní PhDr. Marika Kerekešová, jež stojí ve vedení takové to asociace na Slovensku, nás seznámila s náplní jejich práce, s tím, čeho už dosáhli a o co nadále usilují.

Účastníci se jednohlasně postavili za založení asociace, shodli se na cílech a zvolili si přípravný výbor v počtu sedmi lidí z různých krajů republiky, na kterém teď leží vytvoření návrhu stanov a příprava ustanovující schůze. Předběžně se tato plánuje na polovinu dubna 2009.

Založení Asociace náhradních rodin, setkání v Praze a připravované setkání v Brně si vzalo pod patronát informační centrum Mikuláš,.o.p.s., které je velmi nakloněno problematice NRP v České republice. Za vše, co pro nás dělají jim mnohokrát děkujeme, bez jejich pomoci by toto všechno bylo podstatně složitější.

Bližší informace naleznete na www.anrcr.cz a diskutovat s jinými náhradními rodiči můžete na fóru www.forumnr.cz

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >