Akce pěstounských rodin – PROČ TAM JEDEM?

V loňském roce jsme byli na stanování v Moravči poprvé a napsala jsem na tyto stránky zážitky z pobytu. Tentokrát vám všem chci napsat pár postřehů a „nabudit“ vás, kteří stále váháte nebo hledáte důvody proč jet či nejet na vícedenní akci s pěstounskými rodinami.

Výlety a jednodenní akce jsou sice skvělé, ale nikdy nelze poznat lidi víc. Nepomůžeme si tedy ani při nějakém problému, svěřit se můžeme jen partnerovi (ne,že by to bylo málo) nebo v případě většího problému psychologovi. Společné povídání u kávy, čaje nebo třeba večer u vínka, které jsme na pobytu v Moravči zažili, bylo vážně skvělé. Spoustu více či méně choulostivých věcí, které jsme v rodině řešili, už má za sebou ta či ona rodina, podařilo se jim to tak a tak….A co třeba bábovky a buchty? Polívky a maso! Spousty různých nápadů, které pak nemusíme hledat v kuchařkách…. Například krupičná kaše z polohrubé mouky – no ta byla, nezůstala ani lžíce.

A děti? Ty tady získají spoustu kamarádů z rodin, které mají zvlášť jedno společné – byly s láskou přijaty do rodiny, narodili se těm všem maminkám „pěstounkám“ v srdíčku….. Jízda na koni, plavba na kajaku, koupání, noční hra, sbírání hub a velká trampolína! A plno dalších aktivit do kterých děti nemuseli být nuceny, ba naopak (např. trampolína byla plná od rána).

Mnohý z vás si teď řekne. „U nás je to zaužívané tak a tak a vyhovuje nám to, nic měnit nechci a nebudu!“ Není třeba, ale vidět a slyšet druhé, mít si s kým popovídat, to je opravdu nenahraditelná zkušenost. Tak tedy – na společný vícedenní pobyt určitě jeďte! Je to vážně fajn.

Těšíme se na vás někdy příště. Balíkovi

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >