7.2023 Vodácká aktivita – Berounka, Mže

V pondělí 10. 07. 2023 vyjel z Pelhřimova konvoj tří aut s vozíky naloženými veškerým vodáckým vybavením a vybavením na týdenní pobyt v přírodě čtyř dospělých a čtrnácti dětí. Konvoj dojel a rozbalil tábor u Ejpovického jezera poblíž Rokycan na klidném místě pod vzrostlými břízami.

První den měla vodu řeka Mže takže následovalo její splutí. Další dny všichni pokořovali různé úseky řeky Berounky. Kdo neuměl kanoii nebo kajak ovládat, naučil se to. Kdo uměl trošku, zdokonalil se. Někteří už šli i do vyšších levelů a učili se najíždět do proudů, eskymácké obraty atd.

Na suchu se o partu osmnácti hladových krčků staraly dvě šikovné maminy, které dokázaly v polních podmínkách za strašného vedra vykouzlit dobrá domácí jídla.

Třešničkou na dortu tohoto zájezdu je vždy úžasné každodenní koupání v nádherném jezeře, čemuž odpovídají nejen úsměvy dětí, ale i jejich opálená a vypracovaná těla.

Počasí bylo víc jak super, teploty atakovaly každý den 30 stupňů Celsia, pršelo jen jednu noc. Děti odjížděly spokojené a celý týden proběhl bez problémů a bez úrazů.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >