5. 2024 – Jak ulevit dětem s citovou deprivací

Termín: 10. – 12. 05. 2024

Lektoři: Mgr. Adéla Horká (speciální pedagog SVP) a Mgr. Aleš Dietrich

Anotace: Jednoduše se dá říci, že deprivace je dlouhodobé neuspokojování lidských potřeb. Významnými osobnostmi, které u nás zkoumali a podrobně popsali psychickou deprivaci, byli dětští psychologové Zdeněk Matějček a Josef Langmaier. Oba se věnovali dětem, které vyrůstaly v ústavní výchově. Během své praxe zjistili, že pokud nejsou u dětí naplňovány určité potřeby, jako potřeba lásky, jistoty, bezpečí a podnětů, velmi negativně to ovlivňuje jejich psychiku.

Deprivace podle zmíněných autorů může zasáhnout oblast biologickou, motorickou, senzorickou, sociální i citovou. Klienty SVP jsou často pěstounské rodiny, a právě u dětí, které si prošly ústavní výchovou nebo jejich potřeby zanedbávali biologičtí rodiče, se setkáváme s citovou deprivací. U dětí, které trpí touto deprivací, se může objevovat nevhodné, náročné nebo až problémové chování. A v těchto chvílích klienti vyhledávají pomoc etopeda nebo psychologa. (SVP = Středisko výchovné péče)

Celková cena: 6960 Kč

1 hod vzdělávání 240 Kč = 24 hodin 5760 Kč

ubytování 1 noc 600 Kč, 2 noci 1200 Kč

stravu si platí klienti sami – za celý víkend 600 Kč (2 snídaně a 4 hlavní chody)

Zajistit můžeme i hlídání svěřených dětí, a to za celkovou cenu 3930 Kč (bez stravy).

Kromě stravy je možno hradit z dohody o výkonu PP.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >