22. – 24. 10. 2021, téma: Naplňování potřeb pěstounů v mantinelech práv a povinností.

Místo konání: Hodějovická 2163, Pelhřimov

Lektorují: Mgr. Zdeňka Zamazalová a Bc. Aleš Dietrich

Anotace: O potřebách přijatých dětí se toho napsalo a namluvilo již mnoho a leckde to přineslo i ovoce. V tomto semináři se budeme věnovat tomu, že i my pěstouni máme různé potřeby. Společně budeme přemýšlet, jak je naplňovat tak,  abychom využili svá práva a neporušili povinnosti dané zákonem a celé to vedlo ke zkvalitnění péče o přijaté děti.

Medailónek lektorů: Mgr. Zdeňka Zamazalová pracuje v oblasti sociálně právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče již více jak 20 let. Je vedoucí oddělení náhradní rodinné péče Magistrátu města Jihlavy, a také je klíčovou pracovnicí pěstounských rodin, které doprovází. Zajímá se o potřeby pěstounů a přijatých dětí a v rámci své profese se je snaží společně se svými kolegy naplňovat. 

Bc. Aleš Dietrich je otcem 4 vlastních již dospělých dětí a pěstounem 10 přijatých dětí,přičemž některé z těch mladších, spolu s manželkou,  ještě doma vychovávají. Od roku 2005 je ve vedení organizace Pěstounské rodiny Kraje Vysočina. Jeho největším koníčkem je učit děti z náhradních rodin v zimě lyžovat a v létě sjíždět řeky na kanoích a kajacích. Velmi dobře rozumí citové deprivaci přijatých dětí, pubertě i tomu, když hledají svou identitu.

Cena hrazená doprovázejícími subjekty: 4800 Kč za 24 hodin vzdělávání, 880 Kč za ubytování (2 noci), stravu si osoby pečující hradí sami.

Během vzdělávání bude zajištěn program pro děti.

Přihláška:

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >