Uzavíráme Dohody o výkonu pěstounské péče

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina, z.ú. jsou pověřenou organizací pro výkon sociálně právní ochrany dětí. Jsme jednou z organizací na Vysočině, která má povoleno uzavírat s pečujícími osobami Dohody o výkonu pěstounské péče a s osobami v evidenci Dohody o výkonu pěstounské péče na přechodnou dobu.

monikaVedoucím klíčovým pracovníkem organizace je Bc. Monika Dietrichová, která je sama již 28 let pěstounkou, vychovala 4 děti vlastní a 10 přijatých. Přijaté děti přebírali spolu s manželem nejen z různých typů ústavních zařízení, ale i od biologické matky či z ukončené předešlé pěstounské péče. Do rodiny přijímali děti různého etnika, zdravé, i mentálně handicapované, ale i sourozenecké skupiny, přijímali děti různého stáří – od miminka až po teenagery. Mají zkušenosti s předáváním dítěte zpět do biologické rodiny. Paní Bc. Monika Dietrichová je zakladatelkou zapsaného ústavu a vede poradnu pro zájemce o náhradní rodinnou péči, kromě toho pomáhá již stávajícím pěstounům s různými problémy, se kterými se potýkají při péči o svěřené děti. Paní Dietrichová má akreditované osvědčení pro lektorování vzdělávacích kurzů pro náhradní rodiče a spolu s manželem pořádají besedy s dětmi na téma náhradního rodičovství na základních školách. Od roku 2018 je sociální pracovnicí naší organizace. Oba s manželem se také několik let výrazně podíleli na založení a vedení Asociace náhradních rodin ČR.

alesChlapským zástupcem a členem týmu klíčových pracovníků je Bc. Aleš Dietrich, jehož specializací je problémová mládež. Pan Dietrich je i vyškoleným facilitátorem případových konferencí a může vám poskytnout i mediátorskou pomoc s akcentem na problém v partnerských či rodinných vztazích.

A proč si zvolit za svou doprovázející organizaci právě nás?

„Kdo jiný by Vám měl rozumět, kdo jiný by Vás měl pochopit než ten, kdo tím vším sám také prošel? Náš tým je složen z lidí, kteří vědí, jaké je to být pěstounem, co všechno musí pěstoun umět, znát a co všechno musí řešit, a také mnohdy unést.“

Chcete-li získat bližší informace – pište na email: info@pestvys.cz nebo volejte na telefon 739 014 224 nebo 739 014 246.

Recenze naší práce:

             22. 11. 2016, 20:05:26

Milá Moniko a Aleši,
přeji krásný dobrý večer. Musím Vám napsat, že jsme s manželem opravdu rádi, že Vás máme za doprovodku a Alenku za klíčovou pracovnici. Když tak poslouchám přechodkáře, co vše je u doprovodek možné, tak Vám musíme opravdu sklonit poklonu, protože se máme s Vámi moc fajn. Jste naši parťáci, což je v této práci velice důležité. Je to asi také tím, že jste sami mnoho let pěstouni a znáte tuto problematiku, ale hlavně je to tím, že jednáte srdíčkem a ne jen hlavou. Ještě jednou moc děkujeme, že jste si nás vzali pod svá křídla.
Mějte se krásně.
B. a M.

Zvolili jste si nás jako doprovázející organizaci? Nevíte, co máte nyní udělat?

Zavolejte, napište email, provedeme vás celým procesem uzavírání dohody. Není to složité, ale má to své náležitosti. Budeme v tom spolu s vámi, pomůžeme vám.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >