Klub sportovních a volnočasových aktivit

Sportovní a volnočasové aktivity roku 2020

(osoby s uzavřenou dohodou o výkonu PP mají možnost požádat o proplacení těchto sportovních aktivit svěřených dětí své doprovázející organizace v rámci dohod o výkonu pěstounské péče dle zákona č. 359/1999 Sb.)


—————————————

Duben 2020 – z nařízení vlády ČR bude tyto aktivity přesunuty na pozdější dobu

V sobotu dne …………. proběhne v Jihlavě v Kavárně do Patra (Benešova ulice, vedle parku G. Mahlera) v čase od 14.00 hodin do 17.00 hodin, odpoledne pro pěstounské rodiny, které bude organizavat vedoucí projektu sl. Petra Horáková, studentka 4. ročníku Vyšší odborné školy sociální z Jihlavy.

Děti zde budou mít svůj vlastní program a dospělí též. Děti budou mít možnost kromě jiného i malování na obličej a deskové hry. Pro dospělé bude možnost jakéhosi oddychu, s možností poznání nových lidí, kteří jsou také pěstouny a mimo to zde bude připravena moderovaná diskuze. Každý může sdílet svůj příběh, své radosti i starosti s dětmi či vším co s pěstounstvím souvisí.

………………………………………

Duben 2020

V sobotu dne …………….v čase od 14.00 hodin do 17.00 hodin je sl. Petrou Horákovou plánováno zábavné odpoledne pro děti z pěstounských rodin. Ten se bude konat v prostorech klubu Hotch-Potch (Riegrova ulice) v Jihlavě. Bude zde pro děti připraveno krátké vystoupení tanečníků a poté se budou moct samy děti naučit různé taneční kroky. Ke konci pak plánuji použít pro hru dětí různé divadelní techniky, které si vedoucí projektu osvojila ve Španělsku. Bude zde příležitost, jak pro extrovertní děti, které se rády předvádí před ostatními, chtějí samy předvést scénku před ostatními apod…, ale uplatní se zde i děti, které jsou více stydlivé, Jsou připravené i hry pro větší skupinu dětí.

…………………………………

Duben 2020

V sobotu ………………. od 14.00 hodin do 17.00 hodin vedoucí projektu sl. Petra Horáková, bude realizovat přednášku pro veřejnost o pěstounské péči a o dětech z pěstounské péče. Pro tuto část projektu sháníme ochotné pěstouny – řečníky, kteří by se nebáli a s přednáškou pomohli (2 – 3 osoby). Ideální by bylo hovořit o vlastních zkušenostech. Rádi mezi s sebou přivítáme i někoho, kdo si jako dítě prošel pěstounskou péčí a rád by se o svou zkušenost podělil.

…………………………………

Květen 2020

V sobotu dne 09. 05. 2020 vás srdečně zveme na výtvarnou dílnu s jarní tématikou pod vedením naší vzácné a zkušené lektorky Ing. Blanky Sajnerové. Začneme v sídle naší organizace (Hodějovická 2163, Pelhřimov) od 13.00 hodin a ukončíme cca v 17.00 hodin. Pozvání platí pro všechny, kdo si chtějí vyrobit něco vlastníma rukama a zároveň si nezávazně popovídat o pěstounské péči. Možná vás nadchne stát se náhradním rodičem malým capartům či větším dětem, ti všichni potřebují lásku a vaši náruč.

————————————–

Červenec 2020

Vodácké soustředění pro děti a mládež 1.

Datum: 13. 07. – 18. 07. 2020

Místo konání: dle aktuální sjízdnosti řek

Akreditovaní instruktoři: Bc. Aleš Dietrich a Nikola Nováková

Konečná cena činí 3500 Kč a je složena z příspěvku od doprovázející organizace a doplatku osob pečujících. Dle instrukce MPSV z 01. 07. 2019 musí osoby pečující doplácet na stravu a ubytování přijatých dětí, proto budeme u našich klientů vybírat na stravu a ubytování dítěte 500 Kč, zbytek může být hrazen z dohody o výkonu PP. Ostatní klienti, kteří nemají s námi uzavřenou dohodu o výkonu PP, se musí domluvit se svou doprovázející organizací, v jakém poměru si budou doplácet a co jim bude hradit ona.

—————————————————

Srpen 2020

Finanční gramotnost pro mládež, aneb nabídky lákají, ale splátky dluhů nečekají (volné pokračování úspěšných kurzů z roku 2018 a 2019)

01. 08. – 02. 08. 2020 (začátek v sobotu od 9.00 hodin)

Místo konání: Pelhřimov, Hodějovická 2163

Odborní lektoři: PhDr. Ivan Matějů a Jana Gorová

Lektoři sportovního odpoledne a volného času: manželé Dietrichovi

Anotace:  Třetí ročník úspěšného kurzu finanční gramotnosti pro skoro dospělé, kde si připomenete a prohloubíte znalosti o světě financí. Kromě toho vás čeká i sportovní odpoledne a filmový večer. Vhodné pro děti od 13 let a výše.

Konečná cena činí 2500 Kč a je složena z příspěvku od doprovázející organizace v rámci odlehčovacího pobytu a doplatku osob pečujících. Dle instrukce MPSV z 01. 07. 2019 musí osoby pečující doplácet na stravu a ubytování přijatých dětí, proto budeme od našich klientů vybírat na stravu a ubytování dítěte 200 Kč, zbytek může být hrazen z dohody o výkonu PP. Ostatní klienti, kteří nemají s námi uzavřenou dohodu o výkonu PP, se musí domluvit se svou doprovázející organizací, v jakém poměru si budou doplácet a co jim bude hrazeno z dohody.


Srpen 2020

Vodácké soustředění pro děti a mládež 2.

10. 08. – 15. 08. 2020

Místo konání: dle aktuální sjízdnosti řek

Akreditovaní instruktoři: Bc. Aleš Dietrich a Nikola Nováková

Konečná cena je složena z příspěvku od doprovázející organizace a doplatku osob pečujících činí 3500 Kč. Dle instrukce MPSV z 01. 07. 2019 musí osoby pečující doplácet na stravu a ubytování přijatých dětí, proto budeme u našich klientů vybírat na stravu a ubytování dítěte 500 Kč, zbytek může být hrazen z dohody o výkonu PP. Ostatní klienti, kteří nemají s námi uzavřenou dohodu o výkonu PP, se musí domluvit se svou doprovázející organizací, v jakém poměru si budou doplácet a co jim bude hradit ona.

O přijetí rozhoduje podání včasné přihlášky a platba rezervačního poplatku v částce 500 Kč na bank č. účtu 247830604/0300, neboť počet míst je omezen dopravou.

………………………………………………..

Srpen 2020

Sjíždění „divokých“ řek – Slovensko nebo Polsko, možná Rakousko – avšak jen pokud nebude platit zákaz cestování mimo ČR.

18. 08. – 23. 08. 2020

Aleš s Martinem plánují vzít menší partu větších dětí, které již mají vodácké zkušenosti na „divočejší“ řeky. Která řeka, a kde bude, závisí od toho, kolik kde bude aktuálně vody 🙂 Může to být na Slovensku, v Polsku či v nedalekém Rakousku, avšak jen pokud nebude platit zákaz cestování mimo ČR.

Předpokladem je:

  1. Mít platný cestovní doklad či OP.
  2. Zkušenost z vodáckého sportu.
  3. Umět se trošku sám o sebe postarat (Monika s námi nejede :-))
  4. Umět se chovat slušně (dobré umět všude, ale zvláště pak v cizině)
  5. Podat včas přihlášku (počet míst omezen počtem sedadel v autě).
  6. Zaplatit nemalý peníz, protože každá sranda něco stojí a nafta je drahá – cena stanovena na 5300 Kč.
  7. Nutno zaslat rezervační poplatek 1000 Kč na č. účtu 247830604/0300

Bližší informace a zaslání přihlášky žádejte u Aleše na tel: 739 014 246 či Moniky na tel: 739 014 224.

……………………………………………..


Říjen 2020

Vás zveme na druhou křesťanskou konferenci pěstounů

Srdečně jsou zvány všechny pěstounské i osvojitelské rodiny. Přivítáme mezi s sebou i rodiny, které se chtějí seznámit s náhradním rodičovstvím a něco bližšího se o této problematice dozvědět.

Termín: 03. 10. 2020, Pardubice


Listopad 2020

Výtvarná předvánoční dílna – proběhne v sobotu dne 21. 11. 2020 v sídle organizace pod vedením zkušené výtvarnice Ing. Blanky Sajnerové. Čas setkání od 13.00 hodin do 17.00 hodin. Výtvarná technika bude upřesněna dodatečně dle počtu přihlášených účastníků. Přijít můžou všichni, kdo si chtějí vyrobit něco hezkého vlastníma rukama a zároveň si chtějí popovídat o náhradním rodičovství.

 ————————————————

Z dalších plánovaných aktivit

Svépomocný klub osvojitelů a pěstounů můžeme otevřít ihned, jak se nám ozvete, že byste o to stáli. Jsme schopni a ochotni jednou měsíčně dát prostor pro setkávání osvojitelských a pěstounských rodin v sídle naší organizace. Zavolejte nám na tel: 739 014 224.

Další aktivity budou průběžně vyhlašovány.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >