Naše činnost a to nejen klubová

Činnost klubu v Pelhřimově je úzce provázána s činností celé naší organizace.

Pokud chcete  přijít mezi nás, neostýchejte se, určitě se Vám mezi námi bude líbit. Neváhejte a přijďte !!

„Nezůstávejte se svými starostmi sami, jsme tu pro Vaši podporu a pomoc“

Kde nás najdete? V ulici Hodějovická 2163, Pelhřimov

Jak se s námi spojíte? Jsme na telefonu 739 014 224

Již proběhlo:

V sobotu 1.12.2019 jsme se sešli při výtvarné činnosti. Nebylo nás moc, ale za to jsme si to náramně užili a vytvořili si nádhernou vánoční výzdobu.

Na konci prázdnin, v sobotu 31. 08. 2019 několik kanoí a kajaků splulo po řece Sázavě z Kácova do Ratají.

V sobotu 10. 08. 2019 jsme společně navštívili rozhlednu Pípalku na Křemešníku a Stříbrnou studánku.  Dobrou svačinou jsme zakončili deštivý výlet v místním hotelu Křemešník.

Na začátku prázdnin, v sobotu 29. 06. 2019 se několik kanoí a kajaků vydalo po řece Sázavě z Ledče nad Sázavou do Vlastějovic

V sobotu 18. 05. 2019 se několik náhradních rodin společně podívalo do Chýnovské jeskyně a do Tábora do muzea lega a muzea čokolády.

Jarní klubová dílna na velikonoční motivy úspěšně proběhla v sobotu 06. 04. 2019.

Vánoční výtvarná dílna proběhla v Pelhřimově dne 15.12.2018.

Klubová setkávání pěstounů a osvojitelů probíhala v roce 2018 téměř každý měsíc, vždy druhou středu v měsíci v sídle organizace Hodějovická 2163, Pelhřimov. Jednalo se o radostná a milá setkání s lidmi, co mají osvojené děti či děti převzali do pěstounské péče. Sdíleli jsme radosti i starosti, ne nadarmo se říká, že sdílená bolest je poloviční bolest. Došlo k navázání přátelských a kamarádských vztahů. Vzájemně jsme si dávali podporu i pomoc, pokud ji někdo z nás potřeboval.

Kurz finanční gramotnosti pro mládež – první velmi úspěšný kurz finanční gramotnosti pro mládež od 13 let proběhl v termínu 4. + 5.8.2018.

Vodácká soustředění – 1. turnus – Berounka, 2. turnus – Otava. V červenci a srpnu proběhly dvě velmi zdařilé sportovní aktivity pro děti a mládež z náhradních rodin.

Jednodenního splutí řeky Sázavy se na počátku července (5.7.2018) pod velením Aleše zúčastnilo 13 osob.

Jarní výlet po krásách Vysočiny pro náhradní rodiny a zájemce o pěstounskou péči – společný výlet po krásných místech naší Vysočiny se uskutečnil 12.5.2018. Vydali jsme se na hrádek Orlík u Humpolce.

Jarní výtvarná dílna se uskutečnila v sobotu 7.4.2018.

Lyžařské a snowboardové soustředění v Orlických horách o jarních prázdninách Vysočiny.

Čtyřdenní letní aktivita pro celé rodiny spojená se vzděláváním a pobytem v přírodě, výlety a společnými chvílemi se uskutečnila v červenci 2017.

V létě proběhly 3 týdenní vodácké aktivity pro děti a mládež – 2x Ohře a 1x Vltava.

V jednu červencovou sobotu vyjely celé rodiny na řeku Sázavu.

O jarních prázdninách 2017  jsme s dětmi z náhradních rodin absolvovali týdenní pobyt na lyžích a snowboardech v Orlických horách.

Začátkem října 2016 proběhla akce s názvem Podzimní výlet na Trnávku, kde se pořádaly vodácké závody.

V červenci 2016 – společný pobyt na Branišově spojený se vzděláváním na téma Puberta našich dětí

V červenci 2015 – společný pobyt na Branišově spojený se vzděláváním na téma Trestná činnost dětí  a mladistvých v NRP

Dne 29.12.2014 jsme si byli odpočinout a zadovádět ve Vodním ráji v Jihlavě

Na podzim 11.10.2014 jsme se sešli na cyklovýletě na Pálavě.

Dne 24.5.2014 proběhl Den dětí v Pelhřimově, setkání náhradních rodin podpořila vysočinská organizace Pěstounské rodiny kraje Vysočina ve spolupráci se Squash Centrem Výsluní, který připravil občerstvení i soutěže pro děti.

Dne 27.12.2013 se setkalo 6 rodin ze třech klubů k vodním radovánkám v jihlavském Vodním ráji.

21.12.2013 jsme přijali pozvání studentky Pavlíny, která pro nás zorganizovala vánoční výtvarnou dílnu s lampiónovým průvodem na pelhřimovské náměstí, kde jsme se podívali na rozsvícený vánoční strom.

15.7.-24.7.2013 úspěšně proběhlo stanování náhradních rodin na Branišově, kam se sjeli rodiny se svými dětmi z blízka i daleka.

8.7.-13.7.2013 proběhlo již tradiční vodácké soustředění, tentokrát na řece Otavě, kam jsme poslali z našeho sdružení (ale i z dalších biologických rodin, které se snámi přátelí) 23 dětí.

15.5.2013 proběhl Den dětí ve Škrdlovicích. Den dětí proběhl i za špatného počasí a bylo vidět, že dětem ani jejich rodičům to nijak nevadilo.

28.12.2012 vánoční setkání v bazénu na tobogánech

Drakiáda a poslední společné opékání klobásek na ohni. Velmi příjemná akce ještě za pěkného počasí (druhý den už jenom z nebe padal déšť a byla zima a lezavo – sychravý podzim je tu). Drakiády se účastnilo  9 rodin.

Stanování náhradních rodin v Pikárci – srpnová akce, kterou rádi opakujeme a na kterou vždy jezdíme v hojném počtu i letos nás bylo požehnaně 20 dospělých a 40 dětí

Vodácké soustředění 2012 – i letos naše děti využily služeb o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina a zúčastnily se vodáckého soustředění na řece Sázavě. Z našeho klubu jelo 6 dětí.

Plavání v Jihlavě ve Vodním ráji se uskutečnilo v horkém červencovém dni, kdy teploty šplhaly do závratných výšek. Plavání a všech atrakcí Vodního ráje si děti i dospělí dobře užili.

Den dětí – společná akce s o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina. Krásné počasí, soutěže, ochotní a usměvaví lidé, nadšené děti – co víc si přát.

Výlet za krásami Velkého Dářka

Sobota 5. května 2012 byla dnem setkání náhradních rodin klubů ANR ČR – MK Bystřice nad Pernštejnem a MK Pelhřimov a o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina. Nádherné slunečné počasí přálo dětem ke hrám, skotačení na trampolíně, jízdě na čtyřkolce i střelbě ze vzduchovek, rodičům pak k odpočinku a relaxaci. Vycházka za krásami Velkého Dářka se opravdu velmi vydařila. Pohled na čistou hladinu obrovské vodní plochy, zpěv ptáků, hřejivé sluníčko, svěží vánek od vody a spokojené děti – co více si pro sobotní den přát. Snad jen zmrzlinu. A i na tu nakonec došlo, čímž děkujeme panu Moravcovi za poskytnuté finanční prostředky, za jejichž část jsme koupili dětem toto studené občerstvení.

Po návratu k Trávníčkům na zahradu jejich rodinného domu se děti opět rozprchly za zábavou, kterou jim rodiče připravili. Čas oběda a vůně opečených klobásek, buřtíků a sladkých dortíků a buchet je však spolehlivě dokázala přilákat od her a sportu ke stolům.

Sobota jako stvořená pro přátelské popovídání, byť mnozí z nás jeli až 100 km, nikdo toho nelitoval. Manželům Trávníčkovým patří obrovský dík za to, že se s takovou bravurou, pohodou a samozřejmostí ujali 21 dětí i s jejich rodiči a poskytli jim celodenní zázemí – děkujeme.

Ve středu 21.3.2012 jsme se účastnili besedy se spisovatelkou Terezou Boučkovou v Městské knihovně v Pelhřimově. Spisovatelka představila svá nejúspěšnější díla, knihu Indiánský běh, podle které byl natočen film Smradi a knihu Rok kohouta. Paní Boučková přečetla několik ukázek a povídala o svých nelehkých životních situacích s dvěmi adoptovanými chlapci. Besedy se účastnilo mnoho, skoro dospělých teenagarů, z místní průmyslové školy. Naše účast, jako zástupců pěstounů, kteří mají i dobré zkušenosti s přijatými dětmi, byla více než užitečná, neboť sálem mohla zaznít i naše pozitivní zkušenost.

Výtvarná dílna určená hlavně pro maminky sklidila obrovský úspěch v podobě nádherných ručně vyrobených hedvábných šál a šátků. Pod vedením lektorky paní Marcely jsme v sobotu 17.3.2012 vyráběli, barvili a malovali celé odpoledne – maminky, větší děti i jeden tatínek. Byla u toho legrace, pohoda a klid – prostě relax.

– Bowlingový turnaj náhradních rodin – v sobotu 12.11.2011 se sešlo ve Vilánci u Jihlavy 11 rodin k bowlingovému turnaji.  Dvě dráhy obsadila vždy dvě družstva, a tak soutěžili spolu malí i velcí, dospělí i děti vzájemně mezi sebou. Někdo držel bowlingovou kouli úplně poprvé, jiní už nějaké zkušenosti měli, nicméně všechny nás hra nadchla. Zkusili jsme i kulečník a stolní fotbálek, dali si něco dobrého na zub a popovídali si se známými i novými tvářemi (na doporučení jihlavské sociální pracovnice mezi nás zavítala nová náhradní rodinka).

– V poslední prázdninový a velmi slunečný až tropický čtvrtek 25.8.2011 jsme se sešli v hojném počtu (6 maminek + 8 dětí) ve venkovních bazénech  jihlavského Vodního ráje. Tropické teploty, děti stále v bazénech a na tobogánech či na skluzavkách – pohoda, klid a odpočinek – to jsme všechny očekávaly od tohoto klubového setkání. Výsledkem bylo však i několik přismahnutých ramen. Dvě z holčiček, Ivetka a Sandra, se naučily skákat do vody šipku za obrovského přispění Martina, za což mu patří náš velký dík. Michal zase jako starší bratr doprovázel všechny malé děti na skluzavky, takže pro nás to byl opravdu den relaxu.

-V sobotu 21.5.2011 byla naším cílem  vycházka do jednoho z nejhezčích míst Vysočiny a prohlídka betonových obřích soch od Michala Olšiaka, což je docela rarita. Sochy jsou rozestaveny v krásné přírodě v blízkosti Žďáru nad Sázavou.  jsme se sešli u obří  sochy koně, přímo v Hamrech nad Sázavou. Vydali jsme se lesními pěšinami kolem, ještě v těchto místech, malé říčky Sázavy. Poseděli jsme na dětském hřišti obklopeni nádherně vzrostlými stromy. Blízký brod vyzkoušely mnohé děti bosky a Martin na své jednokolce. Cesta lesem nás dovedla k další soše s názvem Mamut. Obří hlava s ohromnými kly svedla všechny děti a tatínky (i jednu maminku) k tomu, aby si vyzkoušeli, jestli na ní vylezou. Udělali jsme z toho nakonec jednu ze soutěží,  která byla odměněna malou dobrůtkou. Z lesa donesly děti hromady šišek, kterými se pak do Mamuta strefovaly, což se jim velmi líbilo. Kdo byl dobrým pozorovatelem přírody, objevil ohromné mraveniště, které mnohé děti viděly úplně poprvé takto naživo.Z povzdálí jsme zkoukli další přírodní úkaz a to rozštípenou skálu. Další naše putování nás zavedlo i do cukrárny a na prohlídku kostela na Zelené hoře, který je zajímavý tím, že je postavený do tvaru hvězdy. Opět velmi vydařený výlet.

víkend  4 –  5.6. 2011 jsme strávili v lůně přírody na Sluneční pasece na  Křemešníku. Na Den dětí přijelo 13 rodin (19 dospělých s jejich 21 dětmi), vítalo je krásné počasí a slunce všechny celý den příjemně hřálo. Trampolína, výtvarné dílny, vycházka do lesa, večerní táborák, spánek pod tee-pee za svitu měsíce a hvězdiček – co si přát víc ? Bylo nám tam moc hezky.

– v sobotu 30.4. 2011 jsme v Nové Cerekvi na hřišti u Dietrichových zorganizovali, pro naše děti a mládežníky, výtvarnou dílnu. Nejoblíbenější činností je pro všechny věkové kategorie barvení šablonek. Počasí nám přálo, přijel nás podpořit i spřátelený jezdecký klub Piccolo, který zdarma povozil všechny malé děti.

v pátek 10.12. 2010 jsme se účastnili spolu s dalšími kluby z Vysočiny pyžamové diskotéky v Bystřici nad Pernštějnem, kam nás pozvalo sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina ve spolupráci právě s ANR a KÚ Jihlava.

v sobotu 16. 10.  2010 jsme využili krásného podzimního dne a vydali se na prohlídku Nové Cerekve a jejích pamětihodností, po obědě jsme se vrhli na  oblíbenou drakiádu – soutěžili jsme  o nejkrásnějšího draka – tentokrát vyhrál Pepíno se svým tatínkem Karlem.

– v sobotu 28.8. 2010 proběhla v Jihlavě na Masarykově náměstí integrační aktivita, kde  za doprovodu klávesových nástrojů jsme s našimi dětmi zpívali a soutěžili a to jako poděkování Nadačnímu fondu Albert, který přispěl finančními prostředky na naší klubovou činnost. Počasí sice nebylo moc příznivé, ale děti si to stejně moc dobře užily.

– v pátek 20.8. 2010 jsme  spolu s dalšími místními kluby z břeclavska a z Valašského Meziříčí vyjeli na velkou plánovanou dvoudenní společnou akci a to na Plavbu po Baťově kanálu. Ubytovali jsme se v autokempu Strážnice, který poskytl mnoho sportovních radovánek všem věkovýnm kategoriím. Počasí nám přálo a v rámci pobytu jsme se spřátelili s mnohými náhradními rodinami, které žijí od nás daleko.
– stanování náhradních rodin v Moravči proběhlo v termínu od 29.7.2010 do 1.8.2010 a bylo spojeno s mnoha aktivitami, jako například výtvarnou dílnou a canisterapií. Účast byla i letos hojná a dětem se všechny naše aktivity určitě líbily a jejich rodiče si fajn odpočinuli.

od  pondělí 19. 7.  do soboty 24. 7. 2010jsme odjeli  na letní vícedenní respitní pobyt, který každoročně organizuje pro děti a mládež z náhradních rodin občanské  sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina, jako své  vodácké soustředění. Lektor na vodě a zkušený vodácký instruktor Aleš nám za celý týden protáhl nejen těla a naše ztuhlé svaly, ale protáhl nás po řece Moravě horem i dolem. A po pátečním bohatém dešti ještě i po Moravské Sázavě.  Tato aktivita je vhodná pro všechny kategorie, tzn. pro začátečníky, ale i mírně pokročilé či zkušené vodáky, pro plavce i neplavce, všichni zde našli své místo. Všichni jsme se tu něco naučili, mnozí oprášili své znalosti a mnozí je ještě zdokonalily. Na vodě bylo  s Alešem 12 dětí zařazených do výcvikového kurzu, 4 děti zde byly v doprovodu svých rodičů a neúčastnily se každodenního výcviku neb byly ještě malé. Instruktorský tým tvořil spolu s Alešem, Milan a Monika, o kuchyň se starala Majka a Majda. Všem účastníkům a instruktorům patří velký dík za prima partu, kterou jsme dohromady utvořili.

– v pátek 2.7.2010 jsme pro členy a sympatizanty našeho místního klubu náhradních rodin přichystali rodinné psychologické sezení s Mgr. Terezií Štokrovou, která je nejen psycholožkou, ale i náhradní maminkou. Setkání proběhlo v Pelhřimově v sídle  sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina a přítomno bylo 13 dospělých, kteří přivedli 14 dětí. Povídání bylo zaměřeno na rodinnou komunikaci a myslím, že bylo hodně otevřené a velmi smysluplné. Obohatilo nejen nás dospělé, ale i naší mládež.

– v pátek 2.7.2010 jsme pro členy a sympatizanty našeho místního klubu náhradních rodin přichystali rodinné psychologické sezení s Mgr. Terezií Štokrovou, která je nejen psycholožkou, ale i náhradní maminkou. Setkání proběhlo v Pelhřimově v sídle  sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina a přítomno bylo 13 dospělých, kteří přivedli 14 dětí. Povídání bylo zaměřeno na rodinnou komunikaci a myslím, že bylo hodně otevřené a velmi smysluplné. Obohatilo nejen nás dospělé, ale i naší mládež.

v sobotu dne 12.5.2010 jsme pracovali rukama v Jarošově nad Nežárkou – vyráběli jsme si  speciální technikou trička, jednak batikou, pomocí sava a jednak barvami. Všichni jsme si vyrobili originální a nádherná trička. Po svačině vzali tatínkové děti vykoupat do nedaleké pískovny.V pozdějším odpoledni  jsme si upekli společně klobásky na ohni.  Finanční příspěvek na výtvarné potřeby a trička nám poskyl NF Albert z projektu Rodiny spolu.

– Den dětí se uskutečnil v sobotu 5. června 2010 na hřišti v Nové Cerekvi . Hlavní činností byla výtvarná dílna pro děti, mládež – malovali jsme šablonky barvami na sklo. Do aktivity se zapojili nejen děti, ale i jejich rodiče a vznikly tak nádherné věci, které budou zdobit nejeden příbytek. K obědu jsme společně  opekli  klobásky na ohni a snědli melouna a buchty. Na hřišti stála obří trampolína a děti na ní po celý den skotačily. Již tradiční soutěže ve zpěvu a recitaci či předvedení toho „v čem jsem dobrý a co jsem se naučil“nemohlo chybět. Letos nám Den dětí zpestřil kamarád našich tatínků, který na hřiště přijel na své nové čtyřkolce, kterou dětem nejen předvedl, ale také zapůjčil. Dospělá dcera pěstounů předvedla všem přítomným výcvik mladé klisny na parkurové závody. Letos jsme si Den dětí všichni užili dobře. Nebylo nás hodně, ale ani málo, popovídal si každý s každým, děti se vyřádily a byli jsme hlavně všichni spolu  a to je to hlavní. Finančně tuto aktivitu podpořil Nadační fond Albert z projektu Rodiny spolu  a firma Toi Toi, která sponzorsky zapůjčila mobilní WC.

– v sobotu 24.4.2010 od 10.00 proběhl ping-pongový turnaj dětí a mládeže v tělocvičně Orla, kde sídlí bystřický klub . Společně jsme se naobědvali a pokračovali besedou na téma ” Problémové dítě a puberťák v náhradní rodině”. Přednášející  paní Daňková – kurátorka mládeže MěÚ Bystřice n.P. přijala nabídku a povídala si s náhradními rodiči na toto hodně diskutované téma. Zároveň spolu s ní vedli přednášku manželé Aleš a Monika Dietrichovi, jež jsou sami dlouholetí pěstouni,  rodiče 10 dětí a představitelé našeho sdružení.

– o velikonočním pondělí  dne 5.4.2010 jsme se v hojném počtu (6 členů z 10) setkali v zoologické zahradě v Jihlavě, kde jsme se nejen bavili, ale i pracovali, což naše děti nemohly moc pochopit. Nicméně se nedalo nic dělat , dospěláci mají i své povinnosti. Vzhledem k tomu, že naše místní kluby patří tak trochu i Asociaci náhradních rodin a ta slaví své roční působení na poli nestátních neziskových organizací, což sebou nese i povinnost svolat valnou hromadu řádných členů, museli jsme i my mezi sebou hlasovat o delegátech, které vyšleme na VH . Delegáty jsme zvolili a dali jim svůj mandát k zastupování nás všech. Vybrali jsme mezi sebou však i kandidáty do funkcí v dozorčí radě a výkonné radě Asociace náhradních rodin. Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se s našimi dětmi šli ohřát do jihlavského kina a shlédli 3D projekci hezké animované pohádky Jak vycvičit draka. Děti byly nadšené a pohádka se líbila i nám dospělým.

– v sobotu 13.3.2010 se uskutečnily první výtvarné dílny v tomto roce, v klubu Pelhřimov. 3 maminky a jeden tatínek se svými 9 dětmi se naučili od paní Marcely plést z pediku ptáčky a košíčky. Košíčky jsme pak společně ozdobili trávou a malovanými vajíčky, vznikla tak hezká dekorace na velikonoční  stůl. Pletené pedikové ptáčky si zavěsíme do okna na záclony a budeme vyhlížet jaro.

– dne 5.3.2010 se jeden z našich obětavých tatínků vydal s pěti dětmi do kina na 3 D projekci krásné pohádky „Alenka v říši divů“. Děti byly z této akce opravdu potěšeny.

– dne 29.1.2010 nás poctila svou návštěvou paní Jana Frantíková, maminka 12 ti dětí a pracovnice Střediska náhradní rodinné péče, aby s námi společně sdílela téma s názvem “ Nesnadná životní rozhodnutí“. Místem setkání bylo zvoleno město Třebíč, kde jsme se sešly tři kluby dohromady, Třebíč, Pelhřimov a Moravské Budějovice. Co k tomu dodat ? Jako vždy bylo strašně málo času a bylo nám spolu moc dobře. Více informací naleznete buď v sekci klubová setkání Třebíč nebo v sekci příspěvky, kam napsala svoji glosu paní Blanka Balíková.

– v úterý  22.12.2009 se v Jihlavě ve Vodním ráji, na tobogánu, ve vířivce a v divoké řece, sešli tři rodiny ze dvou klubů. V pondělí 28.12.2009 se setkaly dvě rodiny se svými 11 ti dětmi z pelhřimovského klubu a jedna rodinka se svými třemi dětmi z Moravských Budějovic. Plavání, hry, popovídání a odpočinek, to vše jsme od toho všichni očekávali a taky dostali. Oběd jsme si dali až v nedalekém Pelhřimově, kam jsme odjeli strávit příjemné odpoledne. Po obědě jsme vyrazili do krásného zimního lesoparku, kde si děti vyžádaly a vyprosily soutěže, a tak nadšeně běhaly a běhaly a běhaly. Procházka lesoparkem za mírného slunečního svitu byla nádherná a pro nás všechny opět velmi relaxační. Vrátili jsme se do prostor klubu trošku vymrzlí, a tak jsme se zahřáli horkým čajem a kávou. Vánoční cukroví od paní Žanety bylo žůžo, všichni jsme s chvěním čekali, zda-li přiveze něco ze své domácí dílny – nezklamala nás ba naopak velmi potěšila. Děti namalovaly svá poděkování pro dárce sirupů a vánočních dárků, které pro ně získala „naše“ Asociace náhradních rodin a abychom si mohli i my rodiče maličko v klidu popovídat, nainstalovali jsme v prostorách klubu promítací techniku a po malování dětem pustili animovanou pohádku Past na žraloka. Děti se v klidu klubovny dívaly na pohádku a jejich rodiče si vedle, v kanceláři sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina, vyprávěli o tom, jak prožili vánoční svátky a povzbuzovali se navzájem. Všichni prožíváme lehké i těžší chvilky při výchově našich dětí, mnohdy bojujeme i vyčerpávající boje, proto je potřeba najít lidi, kteří této problematice rozumí, kteří neodsoudí, ale naopak umí poradit a hlavně umí naslouchat.

–  v pátek  27. listopadu 2009 proběhlo společné setkání klubů Pelhřimov a Bystřice nad Pernštejnem a to za účasti mnoha dalších náhradních rodin z celé Vysočiny. Aktivity se účastnilo 49 dospěláků se svými 61 dětmi. Obsáhlý článek o velmi povedeném maškarním bále najdete na tomto webu v sekci Proběhlo, pod názvem Maškarní bál.

– naše náhradní rodiny získali sponzorský dar – stoly a pojízdné šuplíčky – DĚKUJEME !!

– Asociace náhradních rodin České republiky vyhlásila v srpnu 2009 výtvarnou soutěž pro děti žijící v náhradních rodinách s názvem „Malé radosti“. Děti, které se účastnily soutěže a malovaly a vyráběly byly nedávno překvapeny krásnými dárky. Menší děti měly radost z úžasných hlavolamů a starší děti potěšila „fleška“, kterou mnohé děti potřebují ve škole, protože počítačová technologie hodně pokročila a domácí úkoly si  děti nosí domů právě na zmíněné „flešce“. Děkujeme !!!!!

– díky sponzorskému daru, který obdržela Asociace náhradních rodin ČR ve formě volných vstupenek do ZOO v Praze se náš klub domluvil na její společné návštěvě. Vybrali jsme si volný den, středu 28.10.2009, snad jeden z těch posledních pěkných podzimních dní. A v skutku, den jako vyšitý k procházce po naší nádherné jedinečné a reprezentativní zoologické zahradě.

Nejkrásnější na tom všem byla hláška malé Sandry, když jsme dorazili auty před zahradu, vešli do ní a uchýlili se na dětské hřiště, kde jsme vybalili svačinu a pití po dlouhé cestě (pro některé z nás to bylo první jídlo toho dne): “ A teto, uvidíme také nějaká zvířátka ? “ Teenegerové se samozřejmě nezapřeli a hned měli pro ni trefnou odpověď : “ To víš, že ne, najíme se a odjíždíme zase zpátky domů. “  Ujistila jsem je všechny, že tedy rozhodně nebudeme hned odjíždět, že si samozřejmě prohlédneme celou zahradu a sníme všechno, co máme v  batohu u Leszka na zádech.

V ZOO jsme strávili několik hodin, bylo nádherně a my si to doopravdy skvěle užili. A zvířátka ? Snad nejvíce nás všechny zaujali lední medvědi a jejich podzimní koupel a hra s červenou bójkou, nádherné žirafy, pruhované zebry a samozřejmě výcvik a krmení lachtanů. Sandra s Vojtíškem obdivovali nerezovou skluzavku na které strávili taky nemálo času. Jejich taťka si popovídal a my si zase po dlouhé době dobře odpočinuli od všech stresů a starostí. Milá Asociace a milý sponzore – děkujeme Vám !!

– sportovní setkání dvou klubů Pelhřimov a Bystřice nad Pernštejnem proběhlo v sobotu 17.10.2 009 od 12.00 do 17.00 v Orlovi v Bystřici n.P.. Toto setkání bylo takovým náhradním programem, neboť dlouho avizovaná akce Výlet za Hamroněm se musela odložit kvůli sněhu až na jarní měsíce příštího roku. Setkání nebylo jen o sportování a soutěžení, ale i o promítání filmu, došlo i na vyhlášení vítězů a předání sladkých cen. A kdo zvítězil ??   No přeci všichni !! Nebylo vítězů ani poražených, všichni něco smysluplného dělali, proto si všichni zasloužili svou odměnu. Rodiče ocenili nejen zázemí krásné tělocvičny pro děti, ale i zázemí jídelny, kde jsme poobědvali superguláš od maminky Marcely a tatínka Dalibora – Vám dvěma děkujeme za Vaši ochotu a vstřícnost, byli jste milými společníky i organizátory  !!  Povídání rodičů se samozřejmě točilo kolem rodin a dětí, ale i finančních prostředků, probírali jsme společně svá trápení, ale i radosti. Spolupráce klubů ANR ČR na Vysočině funguje a to je moc dobře, vždyť si všichni máme navzájem co říct.

– koordinátorka klubu Pelhřimov ANR ČR a současně členka a jednatelka o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina, paní  Monika Dietrichová přijala pozvání koordinátorky nově vzniklého klubu ANR ČR v Moravských Budějovicích, paní Žanety Čosové, která  naplánovala na sobotu 5.září 2009 první setkání svého klubu náhradních rodin. Setkání se zúčastnily náhradní rodiny se svými dětmi,  nejen  z Moravských Budějovic, ale i z přilehlého okolí.  Přijelo a přišlo několik manželských párů, které jsou zařazeny do seznamu tzv. čekatelů na náhradní rodičovství a pozvání přijala i  paní vedoucí DDM a z KÚ v Jihlavě mezi nás zavítala naše oblíbená sociální pracovnice paní Milada Bárková. Celkem nás tedy bylo 20 dospěláků a 19 dětí, které měla co uhlídat maminka paní Žanety. Děti soutěžily, malovaly, hrály si a my dospělí jsme si vedle povídali o našich radostech a starostech všedních dní, mluvili jsme o vzniklé Asociaci náhradních rodin ČR, představili jsme její cíle, vize, činnost pracovních skupin a povídali si i o klubech náhradních rodičů, co od nich očekáváme a k čemu by nám měly být prospěšné. Za  klub z Pelhřimova, pozvání přijala rodina Aleše a Moniky Dietrichových s jejich 6 dětmi a malou neteří z rodiny Havelkových. Do diskuze se zapojili nejen svými radami z výchovy deseti dětí, ale představili tamním rodinám i občanské sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina, které již několik let vedou. Čas vyměřený pro naše společné setkání rychle uběhl a bylo nám spolu moc dobře. Zkuste také přijít mezi nás a je jedno jestli do klubu v Pelhřimově nebo v Moravských Budějovicích, neboť všude najdete mezi náhradními rodiči milé a vstřícné lidi se srdcem na tom pravém místě. Přijďte a  prožijte to s námi osobně !!

– o prázdninách v pátek 21.8.2009 jsme se vypravili s našimi dětmi do krásné Chýnovské jeskyně, která je kulturní památkou České republiky. Klubového setkání se zůčastnili 3 dospělé osoby a 9 dětí

– první týden prázdnin a stále jen prší. Děti se nudí, neboť zaběhnutý každodenní rytmus skončil. My, maminky jsme se však domluvily a vymyslely pro své ratolesti výtvarnou dílnu. Budeme barvami na sklo zdobit šablonky, ze kterých si děti pak udělají výzdobu  oken ve svých pokojíčcích. Výtvarná dílna proběhla ve čtvrtek 2. července 2009 na dvoře rodiny Havelkových v Nové Cerekvi 88.

– pět po sobě jdoucích pátků od  29. května 2009 do  26.6.2009 probíhalo setkání dětí, rodičů  i prarodičů z náhradních rodin. Setkání se uskutečnilo v solné jeskyni v Pelhřimově, kam  byli pozváni Krajským úřadem kraje Vysočina spolu s  o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina. Všichni  účastníci této relaxační a léčebné metody si mohli nejen odpočinout, ale i popovídat v tichém krásném prostředí.

Koordinátorkou a předsedkyní pelhřimovského klubu náhradních rodin je Bc. Monika Dietrichová mob: 739 014 224, email: pestounskerodiny@seznam.cz

Pokud chcete příště přijít mezi nás, neostýchejte se, určitě se Vám mezi námi bude líbit. Neváhejte a přijďte !!

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >